WD My Passport Wireless: externí HDD s Wi-Fi

WD My Passport Wireless: externí HDD s Wi-Fi
, , aktualita
Společnost WD si připravila externí pevný disk, který je vybaven rozhraním Wi-Fi. Díky tomu se k němu mohou přímo připojit různá mobilní zařízení, jako jsou notebooky, telefony či tablety.reklama
Externí disk WD My Passport Wireless je tedy oproti normálním externím diskům vybaven rozhraním Wi-Fi, a to typu 802.11n. Vedle toho je ale samozřejmě vybaven také drátovým připojením, respektive rozhraním USB 3.0, s jehož pomocí jej můžeme připojit k počítači a těšit se z vyšší datové propustnosti.

Disk My Passport Wireless je tedy vybaven tak, aby mohl vytvořit vlastní bezdrátovou síť, k níž se můžeme připojit. To bude možné i na cestách, neboť disk je vybaven vlastní baterií, která jej udrží naživu po dobu až šesti hodin. V pohotovostním režimu to pak bude 20 hodin. Rozhraní Wireless N MIMO má stačit i na čtyři videostreamy v kvalitě HD a co se týče kapacity, v nabídce jsou modely s 500 GB, 1 TB a 2 TB. Je tedy zřejmé, že My Passport Wireless využívají pevné disky. Využít ale můžeme i SD karty, pro něž je v boku zařízení připravena čtečka.

Disk je připraven na zařízení s operačním systémem iOS a Android, a to díky aplikaci WD My Cloud, která dokáže spolupracovat i se stejnojmennou online službou, stejně jako s Dropbox, OneDrive a Google Drive.

Externí disk My Passport Wireless již má být dostupný s cenou $129,99 za 500GB, $179,99 za 1 TB a $219.99 za 2 TB. Aplikace WD MyCloud je samozřejmě k dispozici zdarma.

Zdroj: TZ WD
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek