www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD nabídne 8TB osobní cloud EX2

WD nabídne 8TB osobní cloud EX2
, , aktualita
Western Digital si pro naše domácnosti připravil nový NAS s označením My Cloud EX2, který má pro svého majitele přichystány dva disky s celkovou kapacitou až 8 TB. Sám pak disponuje moderními funkcemi i pro chytrá zařízení.reklama
WD My Cloud EX2 pokračují v již známé řadě NAS serverů a tentokrát nabídnou dvě diskové pozice, díky nimž přichází ve třech verzích s kapacitou 4 TB, 6 TB nebo 8 TB, přičemž jde o disky řady WD Red a zakoupit si můžeme i bezdiskovou verzi. Disky si pak budeme moci konfigurovat do polí RAID 0, RAID 1 nebo JBOD, přičemž standardem je pochopitelně zrcadlení RAID 1. Poskytnout mají dle výrobce vysoký výkon a řadu různých funkcí.

Samotný NAS má klasickou konstrukci s otevíratelnými dvířky nahoře, které nám dají přístup k 3,5" diskovým pozicím. Ochranu dat zde přitom nemusí zajistit pouze zrcadlení disků, ale také zálohování na USB disk (USB 3.0) či do vzdáleného úložiště přes síť. Pro uživatele PC je pro to připraven software WD SmartWare Pro a uživatelé Maců mají pochopitelně k dispozici Time Machine.

Dále tu je také aplikace WD My Cloud pro mobilní zařízení, která umožní i streamování uloženého videa a celkový přístup k datům. Aplikace také usnadní sdílení dokumentů, umožní je odesílat e-mailem, sdílet složky jako odkazy, tisknout a zpřístupnit dokumenty někomu dalšímu. K dispozici jsou verze pro iOS a Android a možnost spolupráce s Dropbox, SkyDrive a Google Drive.

My Cloud EX2 má firmware vybavený FTP serverem, zálohovacím serverem, P2P klientem a také tu je možnost spouštět aplikace třetích stran, mezi něž patří třeba aMule, Icecast, Joomla!, phpBB, phpMyAdmin, Transmission, SqueezeCenter a další. Pro multimédia je připravena podpora DLNA a UPnP, Twonky 7.2, samostatný mediální server a iTunes.

Doporučená koncová cena My Cloud EX2 s dvouletou omezenou zárukou:
  • bezdiskové provedení (WDBVKW0000NCH-EESN) - 199 euro
  • 4TB provedení ( WDBVKW0040JCH-EESN) - 339 euro
  • 6TB provedení (WDBVKW0060JCH-EESN) - 419 euro
  • 8TB provedení (WDBVKW0080JCH-EESN) - 539 euro

Zdroj: TZ Western Digital
Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek