WD PiDrive 314 GB: disk pro Raspberry Pi

WD PiDrive 314 GB: disk pro Raspberry Pi
, , aktualita
Laboratoře WDLabs patřící společnosti Western Digital Corporation vyvinuly pevný disk WD PiDrive s kapacitou 314 GB, který je přímo určen pro počítače Raspberry Pi. Ten je nyní dostupný už i na našem trhu.reklama
WD PiDrive 314 GB (produktové označení WD3140LMCW) je speciálním kusem úložného zařízení, který je určen pro Raspberry Pi a dle dnešní tiskové zprávy se s ním dočkáme i na našem trhu. Dle výrobce jde o malý disk s tloušťkou jen 7 mm, který vychází ze 2,5" série WD Blue a vybaven je pouze jednou plotnou. Nejde tedy o nejmodernější výkřik techniky, ale zato by měl být energeticky úsporný, snadno použitelný a cenově dostupný. Disk je dostupný prostřednictvím internetového obchodu WDStore a aktuálně prý platí zvýhodněná cena 34,28 EUR, čili cca 930 Kč. Když se podíváme na ceny nejlevnějších mobilních disků, tak nejblíže je mu právě WD Scorpio Blue s kapacitou 500 GB a cenou od 1100 Kč. Ten ale pochopitelně nemá rozhraní USB.

Klasické pevné disky tak nepřipojíme k Raspberry Pi Model B+, 2 model B a Raspberry Pi 3 jako nový WD PiDrive 314 GB. Aby nevznikl problém s napájením, WDLabs vyladily spotřebu energie a pak také připravily ve spolupráci s BerryBoot speciální verzi softwaru BerryBoot pro WD PiDrive. Ten má prý maximálně využívat ukládací kapacitu disku s počítači Raspberry Pi. Na disk také můžeme uložit více operačních systémů a v menu BerryBootu si mezi nimi vybírat.

Společnost WD tak reaguje na neustále rostoucí počet prodaných počítačů Raspberry Pi, kterých se prodalo na osm milionů a mnoha uživatelům nemusí stačit kapacita SD karet či USB flash disků.

Zdroj: TZ WD
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek