www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD potvrzuje akvizici SanDisku za 19 miliard USD

WD potvrzuje akvizici SanDisku za 19 miliard USD
, , aktualita
Včera se objevila zpráva, že je na spadnutí převelice důležitá akvizice firmy SanDisk, kterou měl koupit Western Digital. Ten sám má tržní hodnotu 22 miliard dolarů a nyní má dát za SanDisk 19 miliard.reklama
Western Digital tedy už oznámil akvizici SanDisku jako hotovou věc a zaplatí za jeho akcie a další majetek celkem 19 miliard dolarů. To je podstatně více, než se předpokládalo, neboť tržní hodnota SanDisku byla udávána 14,6 miliardy. Pro Western Digital jde pochopitelně o zásadní krok, který mu umožní vyrábět paměti NAND Flash a příslušné kontrolery, takže může na trh dodávat zcela vlastní SSD. Doposud WD měl v nabídce jen několik hybridních disků, čili pevné disky s malou pamětí NAND Flash.

Firma prohlásila, že akvizice SanDisku představuje "další krok v transformaci Western Digital do společnosti světové třídy, která bude vyrábět úložná zařízení, bude mít rozsáhlou produktovou nabídku, znalosti technologií a vysokou odbornost týkající se pamětí NVM". Jde také ale o to, že tímto krokem firma WD vstoupí na další důležitý trh, pro nějž v minulosti téměř nic neměla.

SanDisk má přitom s vývojem a výrobou pamětí typu NVM (Non-Volatile Memory) už 27leté zkušenosti a nyní bude záležet na tom, co s tím WD udělá. Po nějaký čas budou obě firmy samozřejmě pracovat ještě relativně samostatně. Jisté také je, že společný podnik SanDisku s Toshibou bude pokračovat a ještě aby ne, když je důležitý pro vývoj dalších technologií jako 3D NAND Flash, bez nichž by tyto firmy mohly takovému Samsungu jen těžko konkurovat.

Nicméně celou transakci musí ještě posvětit úřady a pokud ty nebudou nic namítat, akvizice bude dokončena někdy za rok. V zájmu firmy WD přitom je, aby se tak stalo co nejdříve a firma se mohla plně soustředit na vývoj NVM pamětí. Jejich trh má totiž až do roku 2022 velmi prudce růst, ale pouze pro ty, kteří dokáží nabídnout konkurenceschopné produkty. Však ceny pamětí NAND Flash v letošním létě značně poklesly a výhodu má ten, kdo disponuje moderními technologiemi pro levnou výrobu vysokokapacitních čipů, což jsou především 3D NAND.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře