www.svethardware.cz
>
>
>
>

WD Sentinel DX4200: rychlý NAS s Windows 2012 R2

WD Sentinel DX4200: rychlý NAS s Windows 2012 R2
, , aktualita
Společnost WD si pro náš trh připravila nový výkonný NAS Sentinel DX4200, který je založen na dvoujádrovém procesoru Atom, discích podnikové třídy a operačním systému Windows Storage Server 2012 R2.reklama
WD Sentinel DX4200 tak rozhodně nebude patřit mezi nejlevnější modely NAS, což je jasné už z pohledu na jeho základní specifikace, jimž vévodí procesor Intel Atom C2338 se dvěma jádry na 1,7 GHz, až 4 GB paměti DDR3 ECC, disky WD podnikové třídy s celkovou kapacitou až 16 TB a operační systém Windows Storage Server 2012 R2.

Nový NAS je určen pro malé a střední firmy jako zálohovací řešení. Když se podíváme na fyzické zpracování, pak na přední straně najdeme krom vypínače a kontrolek signalizujících stav jednotlivých pevných disků, které mohou být až čtyři, také malý displej, s jehož pomocí můžeme získat základní informace o nastavení a snad i tato nastavení upravovat. Pozice pevných disků jsou uzamykatelné pomocí jednoduchého PC zámku.

Na zadní straně máme vedle dvou gigabitových ethernetových konektorů také čtyři porty USB 3.0 a také D-Sub, čili nebude problém s připojením klávesnice, myši a monitoru a využití NAS serveru coby počítače. Dále tu máme tlačítko pro uvedení systému do továrního nastavení a také hlavní a záložní napájecí konektor.

WD dále k tomuto zařízení poskytuje službu WD Guardian na rok zdarma, přičemž ta zahrnuje přednostní technickou podporu a rychlý servis s výměnou dílů. Pak tu je ještě možnost zřídit Guardian Extended Care, kterážto služba rozšiřuje záruku z dvou na pět let.

Pro zálohování dat poslouží software WD SmartWare Pro, jenž může pracovat až na 25 zařízeních připojených k síti. Dva síťové konektory mohou posloužit pro rychlejší spojení s lokální sítí (Link Aggregation) a pak tu je samozřejmě i možnost využít druhé rozhraní jako zálohu pro případ, že by jedno spojení selhalo.

WD Sentinel DX4200 je u nás dostupný v konfiguracích od 8 TB do 16 TB.

Zdroj: TZ WD

Western Digital Sentinel DX4200 8TB WDBRZD0080KBK-EESN
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Western Digital Sentinel DX4200 16TB WDBRZD0160KBK-EESN
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější NASy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik