WD si připravil 5TB a 6TB disky řady Red Pro a Black

WD si připravil 5TB a 6TB disky řady Red Pro a Black
, , aktualita
Společnost WD oznámila, že na český trh začnou již brzy proudit nové pevné disky WD Red Pro a WD Black s kapacitou 5 TB a 6 TB. Očekávat můžeme přitom přenosové rychlosti přesahující 200 MB/s.reklama
Přenosovým rychlostem dnešních SSD se tedy ani nepřibližují, ale to od nich také nikdo nečeká. Maximální přenosová rychlost těchto modelů je tedy konkrétně 214 MB/s, což je na pevný disk celkem slušné a týká se to právě disků WD Red Pro, i když Black na tom budou podobně.

WD Red Pro jsou určeny pro systémy NAS, takže jako takové by měly být odolné vůči vyšším vibracím a připraveny na náročný provoz s jen málo přestávkami. Vybaveny jsou 128 MB vyrovnávací paměti a firmwarem NASware 3.0, který má dle výrobce zajistit ochranu dat, vysoký výkon pro úložiště NAS a spolehlivou integraci disků v systémech. Před otřesy je ochrání víceosé nárazové čidlo a také technologie Fly Height pro dynamické nastavení hlav. Tyto disky by tak měly dobře pracovat i v úložných serverech s až 16 diskovými pozicemi. WD na ně poskytuje prodlouženou pětiletou omezenou záruku a stanovil už doporučené ceny pro WD Red Pro 5 TB (WD5001FFWX) - 290 eur a WD Red Pro 6 TB (WD6001FFWX) - 319 eur.

WD Black jsou klasické desktopové disky s otáčkami 7200 RPM, 128 MB cache a rozhraním SATA 6 Gbps. Výrobce slibuje, že oproti 4TB modelům WD Black dosahují o 29 % vyšší maximální přenosové rychlosti a v testu PCMark Vantage mají o 10 % vyšší skóre. Pro zvýšení spolehlivosti využívají StableTrac, čili lepší zajištění hřídele motorku na obou koncích, aby se snížily vibrace ploten a pak WD mluví o dvoujádrovém kontroleru a i díky němu se můžeme těšit na zmíněné vyššá rychlosti.

Záruka je zde také pětiletá a ceny byly stanoveny takto: WD Black 5 TB (WD5001FZWX) - 289 eur a WD Black 6 TB (WD6001FZWX) - 329 eur. Zpráva přitom udává, že všechny čtyři novinky již mají být dostupné u prodejců, ale v tomto okamžiku je ještě v nabídkách obchodů nenajdeme, tak snad brzy.

Zdroj: TZ WD
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář