WD uvádí nová až 4TB SSHD řady Blue

WD uvádí nová až 4TB SSHD řady Blue
, , aktualita
Společnost Western Digital zařadila do své nabídky nová úložná zařízení typu SSHD, čili hybridy SSD a HDD, které spadají do série WD Blue. Jde tak o modely pro běžné počítače, které nabídnou kapacitu až 4 TB.reklama
Western Digital představil konkrétně dva nové modely SSHD, a to WD40E31X s kapacitou 4 TB a formátem 3,5" pro desktopové počítače a pak WD10J31X s kapacitou 1 TB a formátem 2,5" pro mobilní počítače. Oba modely by měly mít 5400 otáček za minutu, 64 MB DRAM cache a pak především 8 GB MLC NAND Flash, která se bude chovat také jako cache. To znamená, že bude v sobě ukládat nejčastěji používaná data, aby byl co nejrychleji k dispozici.

Oba disky disponují rozhraním SATA 6 Gbps, což v jejich případěbude bohatě stačit. Jejich 8 GB paměti Flash má pak zajistit, aby poskytovaly až čtyřnásobně vyšší výkon v porovnání s normálními 5400otáčkovými disky. To tedy alespoň dle testu PCMark Vantage. V reálném provozu budou obsahovat především data operačního systému, který by měl díky tomu i podstatně rychleji bootovat.

SSHD řady WD Blue jsou tedy určeny pro běžné sestavy, zatímco pro náročnější uživatele má WD v záloze ještě hybridní WD Black, které nabízí 1 TB prostoru na disku a 120GB SSD v jednom 2,5" pouzdru. WD Blue ale budou cenově mnohem přívětivější. Za 4TB WD40E31X dáme nějakých 5500 Kč a za 1TB WD10J31X kolem 2750 Kč.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů