WD zruší diskovou řadu Green a zaměří se na Blue

WD zruší diskovou řadu Green a zaměří se na Blue
, , aktualita
Společnost Western Digital se rozhodla, že spojí řady pevných disků Green a Blue v jednu, která nadále ponese označení Blue. Pevné disky Green tak budou brzy minulostí, ale co to bude pro nás jako zákazníky znamenat?reklama
Toto rozhodnutí má prý firmě Western Digital přinést vyšší marže z prodávaných disků a koncoví zákazníci by se zase mohli dočkat vyššího výkonu pevných disků, ale to jsou zatím jen dohady serveru PC Watch. Však je otázka, co toto sjednocení či zrušení řady Green bude znamenat, čili zda budou její disky jen přeznačeny, nebo nahrazeny modely Blue. Každopádně firmě WD tak v portfoliu zůstanou čtyři hlavní řady disků, a to běžné WD Blue, pak WD Black s vyšším výkonem, pak WD Red specializující se na NAS a jiné úložné systémy a WD Purple pro sledovací systémy. Vedle toho jsou tu ještě nějaké speciální, které nebudeme zmiňovat. Firma se tak dle vlastních slov rozhodla proto, aby zákazníkům usnadnila výběr.

WD Green mají mít dosud neupřesněné otáčky, které se pohybují někde mezi 5400 a 5900 RPM, zatímco WD Blue zahrnují modely s 5400 RPM i s 7200 RPM. Zatím tedy není jasné, jaké otáčky nová spojená řada WD Blue nabídne a zda to třeba nebude pouze 5400 RPM a vyšší otáčky budou vyhrazeny pro WD Black. Však výkon pevných disků dnes už málokoho zajímá, když tu jsou dostupná SSD. Jisté je jen to, že stávající modely WD Green budou po omezenou dobu prodávány jako WD Blue, ovšem s vlastním produktovým označením.

Ve výsledku by tak z portfolia WD měly zmizet ty nejlevnější pevné disky a ceny se dle zdroje zprávy posunou o 5 až 10 dolarů výš. Zatím to tedy vypadá, že dnešní WD Green tedy jen dožijí v řadě WD Blue a dále už se prostě nebudou vyrábět.

Zdroj: PC Watch
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek