WD zvyšuje kapacitu, začne prodávat 8TB disky

WD zvyšuje kapacitu, začne prodávat 8TB disky
, , aktualita
Společnost Western Digital Corporation oznámila, že na našem trhu začne nabízet až 8TB pevné disky, jež využívají již známou technologii HelioSeal. Ty přijdou hned v několika různých verzích i produktech. Jakých tedy?reklama
Aktuálně máme možnost si na našem trhu pořídit až 6TB pevné disky značky WD a například takový model WD60EZRX (řada Green) nás přijde na cca 7000 Kč, zatímco jeho 5TB verze WD50EZRX přijde na cca 5500 Kč. Otázka je, kolik budou stát nové 8TB modely, které přijdou ve třech verzích, a to WD Purple, Red a Red Pro. Určeny tak budou především pro NAS, kamerové bezpečnostní systémy a vůbec pro úložiště dat určená pro náročnější zákazníky. V klasických desktopových verzích se jich nedočkáme, tedy alespoň prozatím.

Nové modely budou uvolněny na trh někdy v první polovině tohoto roku, čili přesné datum zmíněno nebylo. Půjde jednak o samotné pevné disky WD Red, WD Red Pro a WD Purple a pak také o produktové řady My Cloud (My Cloud, My Cloud Mirror, My Cloud EX2 Ultra), My Book (My Book, My Book for Mac, My Book Duo a My Book Pro), které je budou využívat. Klíčovou technologií je tedy HelioSeal, čili plnění vnitřního prostoru disku heliem, díky čemuž se snižují třecí síly, což umožnilo vměstnání jedné extra plotny.

Externí disky a úložiště
  • My Book/My Book for Mac – pro úplné zálohování a ukládání dat
  • My Book Duo/My Book Pro – úložiště se dvěma disky slibující vysoký výkon, kompletní zálohování a ukládání dat s konektivitou USB či Thunderbolt a kapacitou až 16 TB (RAID 0).
  • My Cloud/My Cloud Mirror – osobní cloud
  • My Cloud EX2 Ultra – osobní cloudové úložiště vybavené dvěma disky pro profesionály

Interní pevné disky
  • WD Purple – HDD pro nepřetržitý 24/7 provoz bezpečnostních kamerových systémů až s 8 disky a signálem z max. 32 kamer
  • WD Red – disk pro osobní a domácní úložiště NAS a pro NAS malých firem a podniků
  • WD Red Pro – pevný disk pro NAS malých firem a podniků ve třídě enterprise zaměřený na spolehlivost a výkon

Co se týče My Book a My Book for Mac 8 TB, ty by měly být dostupné nejdříve, tedy během několika dní. Na ostatní novinky si ještě počkáme.

Zdroj: TZ Western Digital
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek