www.svethardware.cz
>
>
>
>

WhatsApp (konečně) míří do Windows a do OS X

WhatsApp (konečně) míří do Windows a do OS X
, , aktualita
Dlouho jsme na něj čekali a teď je konečně tady – populární komunikační platforma WhatsApp konečně nabízí desktopového klienta jak pro Windows, tak pro OS X. Samozřejmě jsme ho hned vyzkoušeli.reklama
S největší pravděpodobností komunikační platformu původně pro instant messaging WhatsApp znáte, kdyby ne, tak tady jsou základní fakta: stejnojmennou společnost založili v roce 2009 bývalí zaměstnanci Yahoo! Brian Acton a Jan Koum. Jejich chatovací aplikace se postupně stala nesmírně populární, dnes prý už má přes miliardu uživatelů. Koncem roku 2014 koupila společnost WhatsApp společnost Facebook.

Aplikace WhatsApp byla k dispozici nejen pro klíčové mobilní operační systémy Android a iOS, ale i pro ty minoritní – tj. Windows Phone a BlackBerry OS. První tři podporuje dodnes, BlackBerry OS podle všeho už ne. Postupem času se mobilní aplikace naučila i bezplatně volat. Co ale chybělo, byla desktopová verze, aby uživatelé mohli komunikovat jak z mobilního telefonu, tak z počítače.

Desktopovou aplikaci sice nahrazovala webová aplikace, ale pro spoustu uživatelů to zřejmě nebylo ono. Nyní tedy byla konečně uvolněna desktopová aplikace pro oba dominantní operační systémy Windows a OS X. Výhodou oproti webové aplikaci je prý například lepší integrace desktopové aplikace s notifikačními centry obou podporovaných operačních systémů.

Přestože nejde o UWP aplikaci, je Windows verze k dispozici jen pro Windows 8 a vyšší. A ta pro Apple je k dispozici pro OS X 10.9 a vyšší. Předpokládám, že absence podpory Windows 7 asi vzbudí kontroverze, ale co se dá dělat. Proč se mateřská společnost Facebook takto odstřihává od téměř poloviny počítačů s Windows, je mi dost záhadou.


WhatsApp - okno s chatem


Dalším potenciálním problémem je filozofie řešení mobil+desktop v podání WhatsAppu. Desktopová aplikace funguje pouze v případě, že máte zapnutý a k síti připojený mobilní telefon. Další omezení desktopového klienta je v tom, že neobsahuje možnost hlasového volání, ale jen možnost chatování. Takže třeba proti konkurečnímu Skypu jde o zjevnou slabinu.

Jelikož na mobilním telefonu také používám (kvůli kamarádům) WhatsApp, samozřejmě mi to nedalo, abych hned nevyzkoušel desktopovou verzi. Stačí stáhnout instalační soubor z webu mateřské společnost a spustit instalaci. Po prvním spuštění programu ve Windows se objeví QR kód, který oskenujete pomocí mobilní aplikace v telefonu a rázem je všechno nastavené.

Obě zařízení se okamžitě synchronizují a můžete plynule přecházet z jednoho na druhé. Je to skutečně maximálně jednoduché. Abyste měli představu, přidávám obrázek s jednou svojí starší konverzací zobrazenou dnes na desktopovém klientovi (obsah prosím berte s rezervou). Aplikace WhatsApp pro Windows je bohužel dispozici zatím jen v angličtině.

Nicméně pokud platformu WhatsApp používáte na mobilu a především pro instant messaging, mohu desktopového klienta jako doplněk jen doporučit. Důvody jsou zřejmé – přece jen je podle mého názoru pohodlnější psát na velké klávesnici od PC, než na malé od mobilu.

Co vy – používáte WhatsApp na mobilu? A budete ho používat na desktopu? Nebo preferujete webovou aplikaci?

AKTUALIZACE: Tak na anglických Windows 10 se mi to sice nainstalovalo v angličtině, ale na českých se to nainstaluje v češtině.

Zdroj: PC World
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře