www.svethardware.cz
>
>

Wikipedia přechází na šifrovanou HTTPS komunikaci

Wikipedia přechází na šifrovanou HTTPS komunikaci
, , aktualita
Wikimedia Foundation nově kompletně přechází na šifrovanou komunikaci pomocí HTTPS protokolu, což by mělo zamezit možnosti šmírování uživatelů této encyklopedie. Využije i protokolu HTTP Strict Transport Security.reklama
Wikimedia Foundation, pod kterou spadá např. oblíbená internetová encyklopedie Wikipedia, přechází u svých projektů na šifrovanou komunikaci pomoci HTTPS protokolu. Chce tím zamezit vládám jednotlivých zemí sledovat své občany a zjišťovat, jaká témata si prohlížejí a bojuje tím proti cenzuře. Naopak by se tím měla posílit svoboda získávání informací, pokud tedy vlády nezablokují rovnou celou Wikipedii (Čína zablokovala HTTPS verzi Wikipedie v roce 2013).


Wikipedia logo


Na přechodu na HTTPS se už pracovalo nějakou dobu a bude využito i HSTS (HTTP Strict Transport Security) pro snížení rizika možnosti nabourat šifrovanou komunikaci. To by mělo zabránit útokům jako byl nedávno FREAK, kdy byla záměrně snížena délka šifrovacího klíče v komunikaci a ta pak mohla být snáze dešifrována.

Zdroj: forbes.com, zdnet.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek