www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 a hry: Microsoft zveřejnil seznam kompatibility

Windows 10 a hry: Microsoft zveřejnil seznam kompatibility
, , aktualita
Operační systém Windows 10 je už v podstatě připraven pro vypuštění, však od něj nás dělí už jen dva týdny. Microsoft nás tak nyní zásobí informacemi ne o vlastnostech nového systému, ale třeba o tom, které hry na něm poběží a které ne.reklama
Microsoft Windows 10 by již tento týden měly být připraveny v hotové podobě (RTM) a přijdou na trh 29. července a má jít o poslední verzi Windows v klasické podobě. Od této verze má jít o systém WaaS, čili Windows as a Service (Windows jako služba). To má znamenat, že si nebudeme muset kupovat nový operační systém každých pár let (tedy za předpokladu, že chceme držet krok s vývojem), neboť změny a nové verze systému budou k dispozici jako stahovatelné aktualizace. Jak a zda to bude zpoplatněno, to už je jiná otázka.

Nyní se Microsoft snaží své zákazníky informovat o tom, co mohou očekávat od přechodu na nový systém a také o tom, jakou verzi by si měli vybrat, zda Home, Pro, Enterprise či Education. Nyní ale jde o téma Windows 10 a hry, respektive seznam kompatibilních titulů, který však nedali dohromady pracovníci Microsoftu, ale komunita testujících uživatelů v programu Windows Insider. Právě té můžeme poděkovat za otestování desítek her, které byly na novém systému vyzkoušeny.

Seznam už je tedy poměrně dlouhý, ale samozřejmě neobsahuje veškeré tituly, i když lze předpokládat, že ty nejpopulárnější v něm najdete. Je v něm také přes 20 titulů, převážně tedy starších, které mají menší či větší problémy a patří mezi ně třeba Quake 3 Arena, Stronghold HD, Tomb Raider (VI) : The Angel Of Darkness, Crusader: No Remorse a další. Celý seznam naleznete v odkazu na zdroj aktuality.

Zdroj: WCCF tech
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře