www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 a nové sestavení pro insidery: co přináší?

Windows 10 a nové sestavení pro insidery: co přináší?
, , aktualita
Microsoft s vydáním finální verze systému Windows 10 nezrušil program Insider a pokračuje s vydáváním nových zkušebních sestavení, na nichž si díky veřejnosti testuje novinky a změny v systému. Nyní je tu tak verze Build 10547.reklama
Microsoft se tak vydáváním nových sestavení připravuje na příští velký update systému, který by měl dorazit někdy v příštím roce. Nový Build 10547 systému byl jako obvykle nejdříve zpřístupněn Insiderům v tzv. fast ring, kteří dostávají nové verze co nejdříve, ovšem s větším nebezpečím, že mohou obsahovat chybu. Ostatní Insideři si mohou chvíli počkat na již ozkoušené sestavení. Build 10547 se má dle Gabea Aula více zaměřit na problémy, kterých si všímali recenzenti čerstvě dorazivšího finálního systému Windows 10.

Do nastavení Start Menu přibyla položka Show more tiles, která umožní přidat do jedné skupiny čtvrtý sloupec dlaždic, což se tedy bude hodit spíše na tabletech či prostě na dotykovém displeji. Díky čtyřem sloupcům tak mohou být vedle sebe dvě široké dlaždice a uživatel tak nemusí tolik řešit, jakými jednoduchými dlaždicemi má ucpat vzniklé díry, nebo zda je má nechat nevyužité.

V tabletovém režimu máme také nějaké změny, s nimiž se Microsoft tak trochu vrací k Windows 8 a 8.1. Například, pokud v tabletovém režimu máme dvě aplikace přilepeny k okrajům displeje, můžeme pak přes jednu z nich k okraji přilepit další aplikaci, což fungovalo už ve Windows 8.1. Ani zde nejde o velkou změnu, ale je užitečná,

Windows 10 přišly také s řadou nových aplikací jako Mail či Photos a ty potřebují nové funkce jako sůl. Mail tak získal možnost schovat konverzaci a aplikace Photos byla také aktualizována a nyní je tak zřejmé, které fotografie jsou uloženy lokálně a které se nacházejí v cloudu. Microsoft vylepšil i aplikaci Xbox, aby mohla lépe využít nové funkce chystané pro konzole Xbox (zatím v Beta programu).

Vrátit se můžeme ještě ke Start menu, v jehož případě byl navýšen limit počtu aplikací, respektive jejich zástupců, a to z 512 na 2048. Limit tu tedy stále je, ale tak vysoký, že by snad měl stačit každému uživateli. Microsoft také pracuje na Cortaně, jež může být nově využita i bez účtu Microsoft, tedy jen s lokálním účtem. To nám ale může být ještě jedno, protože u nás stejně ještě nemůžeme Cortanu využívat.

Zdroj: Anadtech
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik