www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 build 10122: další vylepšení pro nedočkavé

Windows 10 build 10122: další vylepšení pro nedočkavé
, , aktualita
Microsoft vypustil další verzi systému Windows 10, a to sestavení 10122, které je k dispozici pro ty, kteří si zvolili Fast ring programu Windows Insider. Podívejme se tedy na to, co nám nový build přinese.reklama
Windows 10 Build 10122 pro nedočkavé testery a dle všeho mají nová a nová sestavení přinášet stále méně novinek. Systém se tedy už evidentně bude spíše ladit tak, aby byl stabilnější a bez chyb, než aby přinášel stále další novinky. Však jeho finální verze má přijít na trh už v létě, konkrétně na konci července, do nějž zbývají nějaké dva měsíce.

Jedna z věcí, kterou Microsoft neustále vylepšuje, je Start menu. To se týká i aktuálního sestavení, v němž je toto menu opět trošku překopané a nyní je tlačítko (dvojitá šipka) pro roztáhnutí menu po celé obrazovce schované do menu nastavení. Někteří si totiž toto tlačítko prý pletli s funkcí, která zapíná tabletový režim, takže Microsoft se je rozhodl schovat. Dále byla vylepšena samotná funkce Continuum. Právě ta má na starosti přepínání mezi tabletovým a desktopovým režimem, ovšem změny jsou pouze kosmetické. Ikony v tabletovém režimu tak mají více připomínat rozhraní Windows 8.1.

Prohlížeč Microsoft Edge je v novém sestavení stále přítomen pod označením Project Spartan, ale byl rovněž vylepšen. Nyní můžeme používat soukromý režim InPrivate, přišpendlit oblíbené stránky do Start menu a také je tu indikátor toho, která ze stránek přehrává zvuk, abychom mohli rychle identifikovat tu, v níž se třeba nechtěně začlo přehrávat video. A pak tu je stránka New Tab podobně jako v jiných prohlížečích. Do ní si budeme moci přidávat odkazy na oblíbené stránky a uvidíme, co ještě. Však můžeme očekávat, že uživatelé budou mít k této novince řadu připomínek.

Dále se Microsoft zaměřil na monitory či displeje s vysokým rozlišením, kde byly problémy se zobrazením fontů, jež byly rozmazané. To se týká především starších aplikací na desktopu, což si Microsoft uvědomuje, ale on sám má u vlastních aplikací s tímto problémy. Nicméně zatím nebylo zveřejněno nic konkrétního a Microsoft pouze upozornil, že brzy se bude tomuto tématu věnovat více.

Objevilo se také upozornění, že majitelé karet s čipy AMD budou mít problémy při použití prohlížeče Microsoft Edge v tomto sestavení, takže pokud jej chtějí používat, měli by s aktualizací počkat na novou verzi ovladačů pro Radeony.

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů