www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: build 10565 integruje služby Skype

Windows 10: build 10565 integruje služby Skype
, , aktualita
Microsoft si pro své Insidery připravil nové sestavení systému Windows 10, které je určeno pro tzv. Fast Ring. Hlavní novinkou mají být integrované služby Skype, takže se podívejme, o co konkrétního se jedná.reklama
Nové sestavení Windows 10 s označením 10565 je tedy zatím určeno pro ty uživatele, kteří nehledí moc na potenciální chyby, čili Fast Ring. Microsoft sám uvádí, že je touto novou verzí systému nadšen, jak napsal Gabe Aul na svém blogu, kde také popsal novinky, jež build 10565 přináší.

V prvé řadě jde tedy o integraci služeb Skype, čili instantních zpráv, IP hovorů a také videopřenosů (Messaging, Phone a Skype Video). Windows tak mají zabudovány příslušné aplikace a Microsoft také do Centra akcí přidal nové tlačítko Quick Reply, abychom mohli rychle odpovědět na zprávy bez otevírání příslušných aplikací. Zmíněné aplikace se chystají také pro mobilní verzi systému Windows 10.

Co se týče dalších novinek ve Windows 10 Insider Preview Build 10565, pak jde jednak o náhledy tabů v prohlížeči Edge (stačí na ně umístit ukazatel myši), synchronizace oblíbených položek také v Edge, nové funkce pro Cortanu, která má nyní rozumět ručně psaným poznámkám a díky nim nás upozorňovat na různé události. Cortana také bude dohlížet na to, abychom nezapomněli na kino, koncerty či jiné placené akce s využitím potvrzení v e-mailu a po nich nám dá možnost využít službu Uber k dopravě domů. Na tyto funkce ale můžeme my zatím zapomenout.

Dále tu jsou nové ikonky, lépe viditelná okna, vylepšená kontextová menu ve Start a pro tisk je tu režim, jenž za výchozí tiskárnu zvolí tu, kterou jsme použili naposledy. Microsoft také provedl změny v procesu aktivace systému, aby byl přechod zdarma ze starších Windows 7, 8 a 8.1 jednodušší. Jde o to, že aktivace buď proběhne automaticky, nebo budeme moci na tom samém počítači využít klíč ze zmíněných systémů.

Toto sestavení Windows 10 by se tedy už mělo blížit k tzv. Threshold 2, což je aktualizace chystaná pro příští měsíc. Do vývojové fáze už postoupil Redstone, čili hlavní update chystaný pro další rok, který můžeme označit za takové Windows 10.1. Připraven bude asi rok po Windows 10, tedy někdy v létě 2016.

Zdroj: Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář