www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: definitivní informace o podmínkách upgradu

Windows 10: definitivní informace o podmínkách upgradu
, , aktualita
Na webu Microsoft Australia Partner Network se objevila definitivní informace o podmínkách upgradu na Windows 10. K již známým informacím přibyly detaily o tom, z jaké verze Windows 7, 8/8.1 a Windows Phone 8.1 se přechází na jakou verzi Windows 10.reklama
Většinu toho víte, zbytek asi tušíte. Úplné novinky jsou uvedeny na konci článku. Takže telegraficky a rovnou k věci. Nejprve jak je to s verzemi Windows 10:
  • Windows 10 Home jsou určeny domácím zákazníkům a vztahuje se na ně bezplatný upgrade.
  • Windows 10 Pro jsou určený malým a menším středním firmám a vztahuje se na ně bezplatný upgrade.
  • Windows 10 Enterprise jsou určeny středním a velkým firmám, nejsou předmětem bezplatného updatu a vztahuje se na ně Volume Licence.
  • Windows 10 Education jsou určeny vzdělávacím institucím (žákům, studentům, učitelům apod.), nejsou předmětem bezplatného updatu a vztahuje se na ně Volume Licence.
  • Windows 10 Mobile jsou určeny domácnostem, malým, středním i velkým firmám a školám. Budou dodávány jako OEM licence. Upgradovat bezplatně půjde i z Windows Phone 8.1.
  • Windows 10 Mobile Enterprise jsou určeny středním a velkým firmám a budou dostupné jako OEM, nebo v rámci Volume Licence.
Bezplatný upgrade platí během prvního roku od vydání Windows 10 a týká se Windows 78/8.1Windows Phone 8.1. Licence bude platná po dobu životnosti daného zařízení. To znamená jak bezpečnostní, tak funkční aktualizace. Pak budete s novým počítačem muset koupit OEM licenci, nebo krabicovou licenci. Ale skutečně musíte provést upgrade během prvního roku od vydání! Pak už bude nutné koupit krabicovou verzi Windows 10.


Windows logo


No a druhý přehled popisuje, z jaké stávající verze se upgraduje na jakou verzi Windows 10:
  • Z Windows 7 Home Basic/Home Premium a Windows 8/8.1 se bezplatně upgraduje na Windows 10 Home.
  • Z Windows 7 Professional a Ultimate a Windows 8/8.1 Pro se bezplatně upgraduje na Windows 10 Pro.
  • Z Windows Phone 8.1 se bezplatně upgraduje na Windows 10 Mobile.
Bezplatný upgrade bude realizován prostřednictvím Windows Update. Počítače v doméně mohou upgrade provést manuálně také přes Windows Update. Nebude se tak opakovat situace jako u přechodu z Windows 8 na Windows 8.1, který probíhal přes Windows Store.

Jinak uživatelé legálních verzí Windows 7 a 8/8.1 při bezplatném upgradu dostanou licenční klíč k Windows 10. Takže případnou reinstalaci desítek budou moci provést pomocí ISO souboru, který bude také k dispozici. Nebo dokonce mohou přímo provést čistou instalaci. Současně budou ve Windows 10 k dispozici funkce ResetRefresh, které systém v případě potřeby vrátí do počátečního stavu.

Tak snad je to tentokrát už všechno, co jste kolem upgradu potřebovali vědět.

Zdroj: SuperSite for Windows
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře