www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 jsou "poslední verzí Windows"

Windows 10 jsou "poslední verzí Windows"
, , aktualita
Microsoft samozřejmě neplánuje poslat svůj hlavní produkt do důchodu a nahradit jej jiným. Sděluje nám ale, že po Windows 10 už nebude následovat pravidelné vydávání nových verzí, jako spíše postupné aktualizace podobně jako u aplikací.reklama
Nový systém vývoje příštích verzí systému Windows 10 nastínil Jerry Nixon z Microsoftu již dříve v tomto týdnu. Sdělil, že ke konci vývoje systému Windows 8.1 se již velká část zaměstnanců zaměřila na vývoj příští verze, tedy Windows 10. To se nyní ale mění, takže v pozdní části vývoje systému Windows 10 je právě ten stále středem pozornosti programátorů a designérů. Jerry pak doslova řekl, že to je proto, že Windows 10 jsou poslední verzí Windows.

Microsoft totiž chce nabízet systém Windows především jako službu než jako klasický softwarový produkt, který bude postupně vyvíjen jako hlavní verze. Zapomenout tak můžeme na to, že budou následovat Windows 11 nebo jinak označené verze a také už nebudou dodržovány klasické Patch Tuesday, čili úterky, během nichž Microsoft uvolňoval záplaty. Namísto toho Microsoft slibuje stabilní proud inovací a aktualizací tak, jak přijdou.

Pro vysvětlení Jerry Nixon použil přirovnání k webovému prohlížeči Google Chrome. Ten je také aktualizován průběžně dle potřeby a není kdovíjak zdůrazňováno označení nové verze, takže většina uživatelů ani netuší, jakou vůbec využívá.

Dle PC World ale budou existovat dvě možnosti pro aktualizaci systému pomocí bezpečnostních záplat. Podobně jako v programu Insider budou existovat dva kruhy. Uživatelé v prvním získají záplaty dříve, ale s tím nebezpečím, že mohou způsobit další problémy a ti v druhém kruhu získají aktualizace později, ale již ověřené. Pak tu jsou ještě firemní zákazníci, pro které je připravena služba Windows Update for Business určená pro verze Windows Pro a Enterprise. Ta umožní aktualizovat systém se zvolením vlastního tempa na základě různých podmínek.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik