www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Windows 10 mají na Steamu už téměř poloviční podíl

Windows 10 mají na Steamu už téměř poloviční podíl
, , aktualita
Steam byl vždy platforma, která vykazovala jeden z nejrychlejších růstů podílů nových systémů firmy Microsoft. Je s tím bezesporu spojen fakt, že hráči mají zájem o nejnovější verzi DirectX, která už je dlouho spojena právě s nejnovějším systémem.reklama
Není tak divu, že podíl operačního systému Windows 10 na Steamu roste daleko rychleji než na celém trhu s počítači PC a čísla týkající se minulého měsíce ukazují, že Windows 10 si značně polepšily. Steam rozlišuje 64bitovou a 32bitovou verzi Windows 10, přičemž ta 64bitová má pochopitelně navrch, neboť bez ní řadu her nespustíme. Windows 10 64bit tak v srpnu využívalo 47,44 % uživatelů Steamu, což je o 2,77 % více než v červenci, kdy oficiálně skončila možnost upgradu zdarma. Microsoft to ale vyřešil šalamounsky a stále dává k dispozici možnost, jak Windows 10 získat zdarma. Když pak k podílu 64bitové verze přičteme i minoritních 1,51 procent uživatelů se 32bitovou verzí, dostaneme celkových 48,95 %.Dále se projevil pro společnost AMD nepříznivý vývoj podílu jejích grafických karet, který trošku klesl ve prospěch firmy NVIDIA, přičemž tento pokles je za poslední rok vytrvalý. V současné době má tak 57,6 % uživatelů Steamu grafickou kartu NVIDIA, Radeon vlastní 24,4 % uživatelů a téměř celý zbytek (17,6 %) si ukousl Intel. A stejně jako AMD na Steamu postupně ztrácí podíl v grafických kartách, klesá i jeho podíl ohledně procesorů. Ještě v březnu 2015 AMD drželo 25,5 % a nyní už je to jen 22,6 %, přičemž zbytek pochopitelně ovládá Intel. Pozoruhodné je také to, že se za poslední rok a půl téměř nezměnil počet uživatelů s dvoujádrovým a čtyřjádrovým procesorem. Stále je to půl na půl.

Zajímavý je také vývoj podílů VR headsetů, kde figurují především HTC Vive, Oculus Rift a Oculus Rift DK2 (vývojářská verze). V dubnu započal svou spanilou jízdu HTC Vive, který se dostal až na plný dvoutřetinový podíl, ale ten už je nyní "pouze" 60,8 procent. Zbytek ovládá Oculus, přičemž vývojářský DK2 už drží jen 6 procent.

Ohledně Microsoftu se také probírá podpora procesorů Intel Kaby Lake, respektive to, že "Windows 10 budou jedinou verzí tohoto systému podporovanou na procesorech Intel Kaby Lake a vedle toho na Qualcomm 8996 a AMD Bristol Ridge" a novějších. Leckdo si to mohl přebrat tak, že starší procesory ztratí u budoucích verzí Windows 10 podporu a nebudou pod nimi jednoduše pracovat. To pochopitelně není pravda. Záměrem Microsoftu je "hlubší integrace systému Windows a hardwaru při zachování maximální spolehlivosti a kompatibility s předchozími generacemi platforem a čipů". Jde tak pouze o to, že nejnovější verze systému Windows 10 budou podporovat nejnovější hardwarové prostředky, jako jsou nové instrukce, atp. Na tom není nic podivného. Lidé ale stále řeší, zda procesory Kaby Lake nebo Zen budou opravdu bez problémů pracovat pod OS Windows 7 nebo 8.1

Nakonec můžeme zmínit, že Microsoft vydal záplatu řešící problém s Windows 10 Anniversary Update, a to konkrétně zamrzání tohoto systému. Tato záplata se instaluje již automaticky s každým Anniversary Update, a měla by tak být k dispozici mezi novými aktualizacemi v systému Windows Update.

Zdroj: Steam, Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře