www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: Microsoft začíná pracovat na verzi Redstone

Windows 10: Microsoft začíná pracovat na verzi Redstone
, , aktualita
Podle nejnovějších interních informací začíná Microsoft pracovat na vývoji další verze Windows 10, tj. Redstone. Sice se nedozvíte, co přesně bude Redstone obsahovat, ale zamyslíme se spolu nad otázkou (ne)stability téhle verze.reklama
Podle interních zdrojů z Redmondu se tam právě v těchto dnech začíná pracovat na verzi Redstone, která zamíří k uživatelům nejspíš někdy v první polovině příštího roku. Co bude Redstone obsahovat za novinky se zatím ven nedostalo, ale určitě se ví, že má přinést nové funkce a pravděpodobně i další várku změn designu. Podle Zaca Bowdena z webu WinBeta má být Redstone něco jako Windows 8.1 vůči Windows 8.

Současně teď Microsoft finišuje práce na verzi Treshold 2, která má být uvolněna do světa někdy v letošním listopadu. O té se ví, že má přinést větší stabilitu i rychlost systému. Toho má být dosaženo na základě zpětné vazby od současných uživatelů, kteří vlastně testují systém na všech možných i nemožných hardwarových a softwarových konfiguracích.

A teď ta slíbená úvaha o stabilitě verze Redstone a vlastně všech budoucích nových verzí desítek. Ono to samozřejmě láká k úsudku, že zase musí být o něco stabilnější a rychlejší. Ale je to nutně pravda? Nové funkce v Redstone budou zákonitě znamenat nový, nebo pozměněný kód. Ten bude samozřejmě otestována na insiderech, ale bude to stačit? Nebude, jako to nestačilo u současné ostré verze desítek. Nový kód logicky znamená možnost vzniku nových chyb, včetně těch, co se objevují jen na nejbizarnějších konfiguracích.


Logo Windows 10


A některé z nich prostě nemá omezený počet insiderů (v porovnání s počtem uživatelů ostré verze) vůbec šanci zachytit. Možná jsem škarohlíd, ale kontinuální vylepšování nemusí vždy zákonitě znamenat stále větší stabilitu a rychlost nových verzí Windows 10. Stále nový kód může, jak už jsem vysvětlil, naopak znamenat stále nové chyby. A nejspíš to tak bude i v praxi.

Podle mě to potvrzuje i existence režimu aktualizací Long Term Servicing Branch (LTSB), který si mohou zvolit podnikoví uživatelé edice Enterprise a který v praxi znamená, že budou dostávat pouze bezpečnostní záplaty a hotfixy, ale nikoli už nové funkce. Prostě budou záplatovat jen to, co skutečně hoří a nové funkce prozatím radši oželí. Neexistuje tenhle režim právě z důvodu možných chyb v nových verzích Windows 10 s novými či značně pozměněnými funkcemi?

Ještě dodám, že stále věřím informacím Mary Jo Foleyové ze ZD Netu, která už letos na jaře psala, že velké aktualizace se podle informací z Redmondu dají čekat letos na podzim, příští rok na jaře a pak zase na podzim. Takže letos Treshold 2 a příští rok Redstone 1 a pak Redstone 2.

Jsou tedy uživatelé jiných edicí Windows 10 než Enterprise odsouzeni čas od času po aktualizaci zažívat období nestability? Nebo to má Microsoft vymyšlené nějak jinak? Upřímně řečeno doufám v druhou možnost, ale docela se bojím té první.

Zdroj: WinBeta
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře