www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 nabídne nová gesta

Windows 10 nabídne nová gesta
, , aktualita
Zástupce firmy Microsoft demonstroval nové možnosti operačního systému Windows 10, mezi něž patří také gesta pro "pokročilé uživatele". Vedle toho se můžeme podívat také na téma Office 16, které se představí v příštím roce.reklama
Joe Belfiore z Microsoftu včera ukázal nové možnosti uživatelského rozhraní Windows 10, a to v rámci své prezentace na TechEd Europe, na niž se můžeme podívat také díky videu na YouTube. Nové funkce mají být již brzy k dispozici těm, kteří se zapsali do programu Windows 10 Insider a dle The Verge budou některá gesta pro trackpad fungovat podobně jako na systému Mac OS X.


Belfiore v prezentaci uvedl, že gesta pro trackpad byla dlouhou dobu ponechána napospas samotným výrobcům počítačů, takže nešlo o žádný unifikovaný systém. Pak nastoupila některá gesta v rámci systémů Windows 8 a ve Windows 10 se jejich nabídka posune ještě dále. Microsoft se přitom zaměří na pokročilé uživatele, či tzv. "power users".

Co tu tedy máme? Všechna ukázaná gesta jsou určena pro tři prsty a jde zatím o následující:

  • pohyb dolů - minimalizovat všechna okna (čili funkce Zobrazit plochu)
  • pohyb nahoru - opět ukázat všechna okna
  • opětovný pohyb nahoru - ukázat Task a Desktop Viewer pro přepínání mezi okny/pracovními plochami
  • pohyb doleva či doprava - obdoba zkratky Alt+Tab pro přepínání mezi okny

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek