www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: předplatné nebude, za to bude (ne)chtěný dáreček

Windows 10: předplatné nebude, za to bude (ne)chtěný dáreček
, , aktualita
Gabriel Aul z Microsoftu snad definitivně vyjasňuje, že pro Windows 10 se nechystá žádné předplatné. Windows as a Service znamená něco jiného. Méně potěšující – tedy jak pro koho – je plošné přibalování hry Candy Crush Saga v rámci upgradu na Windows 10.reklama
Kolem Windows 10 se opakovaně objevují fámy, šuškanda a šeptanda, že Microsoft v rámci režimu Windows jako služba dříve či později zavede předplatné. Tyhle zvěsti se stále vrací, přestože Microsoft nikdy nic takového ani jen mírně nenaznačil. Teď je na Twitteru snad už definitivně vyvrátil Gabriel Aul, jeden z redmondských generálních ředitelů a současně hlava Insider programu.

Ten zareagoval na jemu přímo určený tweet jednoho z uživatelů Windows, který přesvědčeně prohlašuje, že od něj Microsoft žádné předplatné neuvidí a že přechází na Linux nebo Apple. Na tento přímý „výpad“ Gabe zareagoval tak, že „Windows as a Service“ znamená pouze to, že systém bude průběžně aktualizován. Gabe dále výslovně říká, že žádné průběžné poplatky nebudou.


Tweet Gabe Aula


Průběžné aktualizace budou zahrnovat jak bezpečnostní, tak funkční updaty. Já ještě připomenu dřívější sdělení Mary Jo Foleyové ze ZD Netu (prý od dobře informovaného zdroje), že tři opravdu velké funkční updaty jsou chystány na podzim 2015, na jaro 2016 a pak zase na podzim 2015. Můžeme to brát asi tak, že všechno se do uvedení Windows 10 letos v létě nestihne a nové funkce budou doplňovány až časem.

Takže nejenže nebudeme nic platit, pokud přecházíme z Windows 7 či 8.1, ale nikde „za bukem“ na nás nečíhá ani předplatné. Tenhle tweet je jeho zřejmě první jasné popření. A možná to Microsoft měl udělat už dávno, protože tyhle fámy mu rozhodně neprospívají. Prostě měl předem jasně vyloučit veškeré podobné spekulace.


Candy Crush Saga


No a dostáváme se k překvapivému dárečku, na který upozornil Neowin. Microsoft prý bez možnosti volby přidá do upgradu na Windows 10 zdarma hru Candy Crush Saga od Kinga. Někoho to možná potěší, ale spíš by mě opravdu zajímalo, kolik lidí to naopak naštve. Redmond se domnívá, že pro Windows 10 je málo vhodných her, takže takhle chce mezeru zaplnit. Prý se to týká instalací během spuštění Windows 10. Co přesně znamená formulace „během spuštění“ Redmond nevysvětlil.

Nevím, jak vy, ale já bych rozhodně přivítal možnost volby. Prostě žádnou zbytečnou hru nechci. A soudím, že o ni nebudou stát ani firemní uživatelé, respektive firemní informatici.

Zdroj: SuperSite for Windows, Neowin
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře