www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 přijdou s vlastní verzí Minecraft

Windows 10 přijdou s vlastní verzí Minecraft
, , aktualita
V minulém roce jsme se mohli dozvědět, že Microsoft koupil studio Mojang, které je známé především pro svou hru Minecraft s nezaměnitelnou grafikou. Nyní vyplynulo na povrch, že Windows 10 přijdou s vlastní verzí Minecraftu.reklama
Minecraft se dostal do rukou Microsoftu loni na podzim, stejně jako celé studio Mojang, které založil Markus "Notch" Persson. Ten se ihned poté, co padlo rozhodnutí o akvizici Mojangu Microsoftem, rozhodl svou firmu opustit. V té době už ale nebyl zapojen do vývoje Minecraftu a zabýval se jinými projekty.

Hra Minecraft dospěla k takové popularitě, že má dnes i vlastní sjezd, přičemž právě na konci minulého týdne proběhl Minecon 2015, kde jsme se mohli dozvědět řadu novinek. Například i to, že TellTale pracuje na vývoji Minecraft: Story Mode, tedy verze hry s příběhem pro jednoho hráče, která bude spadat do kategorie adventur a možná bude říznutá i RPG.

A jak je to tedy s Minecraftem pro Windows 10? Jde konkrétně o Minecraft: Windows Edition, který je prozatím ještě v betaverzi a bude k dispozici zdarma pro každého, kdo již vlastní verzi hry pro PC. Pro všechny ostatní bude k dispozici za 10 dolarů. Microsoft uvádí, že nová verze bude velmi podobná té staré a zahrnovat bude i známé herní módy (creative, survival).

Na první pohled to tedy nevypadá, že by tu bylo něco nového, tedy až na to, že uživatelé budou nyní moci přepínat mezi klávesnicí s myší a gamepadem. Hra také bude spolupracovat s aplikací Xbox, takže budeme moci zaznamenávat video z ní pomocí Game DVR. Microsoft pak chce dále hru modifikovat dle ohlasů uživatelů a zatím není jasné, jak bude Minecraft: Windows Edition spolupracovat s klasickou verzí, tedy zda bude i možné hrát na stejných serverech.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře