www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Redstone 1 bude nejspíš až v červenci

Windows 10 Redstone 1 bude nejspíš až v červenci
, , aktualita
V rámci strategie Windows as a Service bude Microsoft průběžně upgradovat Windows 10. Loni v listopadu tak přišla verze Threshold 2 a říkalo se, že další verze, Redstone 1, bude letos v červnu. Teď se ale objevily zprávy, že dorazí až v červenci.reklama
Podle nyní zveřejněného materiálu bude mít Redstone 1 číslo verze 1607, což znamená 16 jako rok 2016 a 7 jako měsíc červenec – analogicky měla listopadová verze Threshold 2 číslo 1511. Takže došlo k mírnému posunu termínu, což by ovšem nemuselo být na škodu věci. Aspoň bude mít Microsoft víc času na testování a odstranění chyb.

A co můžeme čekat? Předně jsou to rozšíření (doplňky) v prohlížeči Edge, která jsou už netrpělivě očekávána. Nakolik to ovšem Edgi pomůže je zatím ve hvězdách. Myslím, že Redmond udělal chybu, že svůj nový browser nevypustil vcelku, ale vylepšuje ho takto postupně, protože dost lidí ho vyzkoušelo v ne zcela hotovém stavu a po krátké době se vrátilo ke svým původním Chromům, Firefoxům, či případně Internet Exploreru.

Další věcí, o které se v souvislosti s verzí Redstone 1 mluví, je těsnější integrace mezi počítačem s Windows 10 a mobilním telefonem s Windows 10 Mobile. Microsoft se zřejmě inspiroval u Applu a chce zařízení v rámci svého ekosystému naučit úzce spolupracovat. Snad by tak mělo být možné telefonovat a psát SMS přes propojený mobilní telefon přímo z počítače.


One Windows Platform


Také by prý mělo být možné při rozdělané práci pokračovat na druhém zařízení tam, kde uživatel přestal na prvním zařízení. Příklad: začnete psát e-mail na počítači, přerušíte práci a na mobilu pokračujete přímo tam, kde jste přestali. Aplikace se sama otevře i s příslušným e-mailem. Troufnu si tvrdit, že názory na tuhle funkcionalitu se budou různit. Nicméně pro jistou část uživatelů půjde o vítanou možnost. Jestli to ale pomůže Microsoftu na trhu mobilních telefonů si odhadovat netroufám.

Ono toho zřejmě ve verzi Redstone 1 bude víc. Právě probíhá vývojářská konference Microsoftu Build 2016 a tak se brzy dočkáme dalších novinek. Mluví se třeba o živých dlaždicích (Live Tiles). A na IT webech se už pár dní probírá, že má přijít něco „velkého“. Ale zatím nikdo neví co, nebo se mi to aspoň doteď nepodařilo nikde zjistit.

Pokud redmondští vývojáři navíc zase trošku zapracují na stabilitě a rychlosti a odstraní aspoň některé drobné nedodělky, které v sobě desítky mají, nikdo z uživatelů určitě nebude proti. Každopádně se zase máme na co těšit. Tedy rozhodně ti z nás, kterým poslední verze Windows vyhovuje.

Zdroj: WinBeta
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů