www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Redstone 1 je Anniversary Update, přijde v létě

Windows 10 Redstone 1 je Anniversary Update, přijde v létě
, , aktualita
Microsoft potvrdil to, co už se šuškalo včera. Chystaný velký update systému Windows 10 můžeme očekávat v létě a nyní už nemusíme mluvit o Redstone 1, ale o Anniversary Update. To nám rovněž napovídá, kdy konkrétně asi přijde na trh.reklama
Windows 10 byly vypuštěny na trh minulý rok, a to 29. července a vzhledem k tomu, že jde o Anniversary Update (výroční aktualizace), lze očekávat, že se jí dočkáme přibližně po roce. Microsoft ohlásil přicházející Anniversary Update na konferenci BUILD 2016 v San Francisku, kde byly právě Windows 10 ústředním tématem prvního dne. Dozvědět jsme se ale mohli také to, že první dostupná verze brýlí HoloLens (Development Edition) už je na cestě ke svým zákazníkům. Jde ale o hračku v ceně 3000 dolarů, takže pochopitelně ani cenově nic vhodného pro široké řady uživatelů. Mezi zákazníky patří spíše velké instituce a firmy jako NASA, Autodesk a Volvo.

Microsoft se také stačil pochlubit, že Windows 10 je v celé historii tohoto systému nejrychleji se rozšiřující verze, která překonala i Windows 7. Po osmi měsících funguje na více než 270 milionech zařízení, což je o 45 procent více než v případě Windows 7. Firma si tedy stále věří, že se jí v několika příštích letech podaří dosáhnout cíle 1 miliardy aktivních zařízení s Windows 10. Dříve ale mluvila o tom, že půjde o dva až tři roky, takže tyto předpoklady byly poněkud "rozostřeny". V posledních měsících jsme si také mohli všimnout, že Windows 10 sice stále rostou, ale tento růst se zpomaluje.

Windows 10 Anniversary Update se bude týkat nejen počítačů PC, ale také konzole Xbox One a brýlí HoloLens, protože už přijde ke slovu společná UWP (Universal Windows Platform) a očekávané spojení obchodů s aplikacemi v jeden. Co se týče klíčových novinek nového velkého updatu, jde o následující:
  • Podpora biometrického zabezpečení v aplikacích včetně browseru Microsoft Edge prostřednictvím Windows Hello. Edge se tak má stát prvním prohlížečem s nativní podporou takové funkce.
  • Představení Windows Ink, jednotné aplikace pro tvorbu poznámek, což již dříve podporoval Edge nebo One Note. Microsoft vývojářům aplikací slibuje možnost snadného přidání podpory Ink, k čemuž budou stačit "dva řádky kódu".
  • Opět vylepšená Cortana, které jsme se tedy v české verzi ještě stále nedočkali. Microsoft ohlásil, že už ji podporuje nějakých 1000 apllikací a s Anniversary Update má přijít chytřejší Cortana s "proaktivními návrhy pro uživatele". Jinými slovy: bude nám více kecat do života.

Otázka je, zda Microsoft už něco udělá s uživatelským prostředím Windows 10, které by si především z hlediska nastavení už zasloužilo sjednotit, abychom nemuseli využívat pro něco Nastavení a pro jiné věci zase Ovládací Panely.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu SSD pro PCIe mají před sebou světlou budoucnost plnou růstu
Pokud existuje nějaká oblast spojená s PC trhem, kterou v nejbližších letech čeká prudký a stabilní růst, jsou to SSD. A zvláště ta, která jsou určena pro rozhraní PCI Express, jichž je na trhu naštěstí stále více. Co je tedy dle odhadů čeká do roku 2020?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek