www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 Redstone přinese schopnější Cortanu

Windows 10 Redstone přinese schopnější Cortanu
, , aktualita
Web The Verge přinesl na základě zdrojů „seznámených s plány Microsoftu“ informace o tom, jak Cortana dostane ve verzi Redstone větší prostor a nové schopnosti. Bude Cortana umět těsně interagovat s aplikacemi?reklama
Digitální asistentka Cortana má být jedním z „taháků“ Windows 10 už v současné verzi. Její nástup měl správné načasování, protože už tu byla konkurence v podobě Siri od Applu a Now od Googlu. Bohužel zatím není k dispozici v naší mateřštině, ale to se snad časem změní. Podle uvedeného webu bude Cortana ve Windows 10 Redstone umět „plout“ systémem a nabídne širší spektrum služeb než dnes.

Především by měla více spolupracovat s jednotlivými aplikacemi než je tomu dnes, kdy je víceméně opuštěným ostrovem jen v rámci operačního systému. V konkrétních aplikacích či spíše v dokumentech by měla jednak umět pomáhat s vyhledáváním, jednak možná zhruba dělat to, o co se kdysi snažil pan Sponka, ale samozřejmě lépe a na vyšší úrovni. Otázkou je, kolik toho bude třeba doprogramovat v rámci jednotlivých aplikací. Například Microsoft údajně chystá změny v rámci Office 365, která poskytnou Cortaně větší prostor.


Cortana


Mimochodem, Cortana zastane užitečnou práci už teď. Zkouším ji s přestávkami už pár měsíců a je to užitečná pomocnice. Samozřejmě to znamená nutnost mít Windows 10 v angličtině, včetně nastavení správného regionu. Druhá nutnost je mít slušný headset (především mikrofon), protože Cortana je dost citlivá na kvalitu zachycené řeči. Mikrofon vestavěný v notebooku spíš nestačí. Ale musím říct, že s pomocí headsetu jsme si po nějaké době na sebe nakonec zvykli.

Cortana se prý také bude podílet na integraci workflow mezi různými platformami s desítkami – typicky mobil a PC. Microsoft se inspiroval funkcí Continuity od Applu, kde je třeba možné z počítače posílat SMS, nebo z něj telefonovat. Také je možné činnost zahájenou na jednom zařízení (třeba psaní e-mailu) plynule dokončit na druhém zařízení. A nově se prý na těchto možnostech bude nějak podílet i Cortana.

Kromě Cortany se má Windows 10 Redstone vyznačovat lepším Notifikačním centrem. V příští verzi Windows 10 se toto centrum má vyznačovat možností fungování specializovaných widgetů. A nebudu se divit, když novinek ve verzi Redstone bude ještě víc. Pokud Cortana bude zvládat nové funkce stejně dobře, jako zvládá ty stávající, mohla by být přínosem.

Je tu ovšem jedno „jenom“. Jenom se musí napřed naučit česky. Doufám, že to nebude už dlouho trvat.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek