www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 se do PC stahují i bez vašeho vědomí

Windows 10 se do PC stahují i bez vašeho vědomí
, , aktualita
Microsoft nám před několika měsíci dal možnost se zaregistrovat, aby se do našeho PC s Windows 7 či Windows 8.x mohly automaticky začít stahovat potřebné soubory pro instalaci systému Windows 10. Ovšem to asi platí i pro neregistrované.reklama
Čili pokud jste registrací nevyjádřili zájem o upgrade zdarma ze staršího systému, stejně se do vašeho počítače mohou stáhnout potřebná data, která to umožní. Informace přinesl jeden ze čtenářů The Inquirer, přičemž uvádí, že se nepřihlásil k upgradu a nemá o něj zájem. Stejně se na jeho disku ale objevila skrytá složka $Windows.~BT s kapacitou až 6 GB a historie Windows Update je plná informací o selhaném procesu Upgrade to Windows 10.

Vypadá to tedy, že Microsoft počítá s tím, že téměř každý bude nakonec chtít přejít na Windows 10 a dělá vše pro to, aby se tak stalo. Může to být ale problém pro uživatele s pomalým internetovým připojením s měřeným objemem přenesených dat a z několikagigabajtové složky nebudou nadšeni ani ti, kteří používají třeba mobilní počítače 2 v 1, které jsou často vybaveny jen 32GB nebo 64GB pamětí.

The Inquirer se dotázal přímo Microsoftu, zda se instalace Windows 10 stáhne i na počítač, který nebyl rezervovaný pro upgrade. Dle Microsoftu jde o nastavení služby Windows Update, takže pokud máme zvoleny automatické aktualizace, což je firmou doporučené nastavení, pak nám služba umožní připravit dané zařízení pro Windows 10. Tedy čistě jen pro případ, že se rozhodneme k přechodu na nový systém. "Poté, co je instalace k dispozici, zákazník bude pobídnut k instalaci Windows 10".

Čili nyní je to tak, že pokud chcete svůj systém udržovat aktualizovaný, což byste samozřejmě měli především z důvodu bezpečnosti, pak se nevyhnete stažení nekolika GB dat na systémový disk. Čistě jen pro případ, že budeme chtít instalovat systém, který rozhodně ne každý může chtít. Však zájem uživatelů o moderní OS ilustruje už jen to, že 10 % PC stále pracuje s Windows XP a před osmičkami mají obrovský náskok sedmičky, které už nejsou nejmladší.

Zdroj: The Inquirer
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů