www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 už dostaly první záplatu zabezpečení

Windows 10 už dostaly první záplatu zabezpečení
, , aktualita
V rámci tradičního úterý, kdy operační systémy od Microsoftu dostávají aktualizace, se první dostaly i na Windows 10. Jednalo se i o bezpečnost, některé z aktualizací byly dokonce označeny jako vážné.reklama
Jsou to teprve dva týdny od vydání Windows 10 a Microsoft už vydal první aktualizace, které zlepší zabezpečení. Pět z nich je určených přímo pro Windows, další jsou určeny pro i pro Edge nebo MS Office.

Microsoft vydal celkem 14 oprav při příležitosti 2. úterý v měsíci. Wolfgang Kandek, šéf IT firmy Qualys, poznamenal, že Windows 10 zažívají velmi dobrý start, co se bezpečnosti týče. Windows 8 se podle něj první dva měsíce potýkaly s vážnými bezpečnostními problémy.

Záplata na MS Office, MS15-081, je nezvyklá. Řeší totiž opravdu velkou chybu, která útočníkovi umožňuje přebrat kontrolu nad zařízením. A to díky otevření zavirovaného dokumentu Word.

Aktualizace MS15-085 znemožňuje využít zranitelnosti, která útočníkům umožňovala získat přístup do systému díky škodlivému kódu na USB flash disku. Ze snahy Microsoftu lze vyčíst, že pro uživatele bude bezpečné, když na nové Windows 10 přejdou i dříve.

Zdroj: PC World
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek