www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10: zajímavosti v Den D

Windows 10: zajímavosti v Den D
, , aktualita
Dnes nastal očekávaný Den D pro Windows 10. Poslední zhruba půlrok čas letěl jak voda. Od velké lednové show kolem Windows 10 jsme se přes několik sestavení dostali až k RTM. A to dnes zamířilo do světa. Přinášíme některé zajímavosti ze Dne D.reklama
Sám jsem tomu někdy v dubnu, nebo květnu moc nevěřil, ale Windows 10 jsou tady a vypadají stabilně. To říkám na základě mnoha recenzí poledního Insider Preview sestavení 10240 na mnoha webech. Takže začnu sebekriticky tím, že uznám chybu – neměl jsem (byť potichu) pochybovat, Microsoft to opravdu stihnul.

A teď už k novinkám. Dnes je to směs různých zajímavostí, testu a tipu ohledně Windows 10. První zajímavostí je počítadlo v kampusu Microsoftu v Redmondu, které ukazuje, kolik upgradů už proběhlo. Píše to Neowin, ovšem neuvádí, kolik počítadlo ukazuje (a stejně už by to bylo jinak).

Tempo upgradu ovšem Neowin přinesl – prý je to šestnáct upgradů za sekundu. Berte to jen jako zajímavost. Podstatné budou až čísla tržního podílu za pár týdnů či měsíců. Osobně si je netroufám moc odhadovat, ale nejspíš budou dobrá (pro Microsoft). Tržní podíl desítek by mohl jít rychle nahoru. Uvidíme.

Dan AckermanCNETu naproti tomu vzal několik celkem různých počítačů s Windows 8.1 a otestoval rychlost v Multimedia Multitasking Testu 3.0. Pak všechny upgradoval na Windows 10 a test zopakoval. Výsledek? Starší verze je většinou malinko rychlejší, ale opravdu jen nepatrně. Fakticky to nepoznáte.Zdroj: CNET


Není to nejlepší test, ale lepší něco než nic. Určitě budou brzy další a lepší testy. Co se týče výkonu Windows 10, očekávám, že se bude časem zlepšovat. Aktuální verze Windows totiž bude vylepšována průběžně. Třeba na podzim přijde aktualizace Treshold 2, která má být zaměřená především na optimalizaci, takže výkon desítek se určitě ještě zlepší.

Pak tu mám jeden tip, pokud potřebujete ISO Windows 10, tak se dá pořídit odsud. Musíte samozřejmě mít pokud možno rychlé připojení k internetu, flash disk nebo DVD, nebo dost místa na disku. Pak můžete stáhnout MediaCreationTool a s jeho pomocí stáhnout ISO. Jenže stejně musíte napřed provést upgrade z verze, která vyhovuje podmínkám bezplatného upgradu. Desítky se vám aktivují a pak při čisté instalaci z ISO se systém už aktivuje automaticky.

Další tip (možná pro někoho nic nového) – jestli se vám opravdu nelíbí nabídka Start v desítkách, zkuste Classic Shell. Je zadarmo, Windows 10 podporuje už delší dobu a má spoustu možností vzhledu odpovídajících různým podobám nabídky Start v různých verzích Windows. O novou podobu nabídky Start nepřijdete, stačí při kliknutí na ni (nebo stisknutí klávesy Win) podržet Shift.

Pak jsem procházel řadu recenzí Windows 10 rozesetých po různých webech a nejvíc mě zaujalo tohle (myslím, že to byl zase Neowin) – prý tou největší změnou, kterou pocítí uživatel Windows 10 je Cortana. Pokud jí necháte dělat její práci, má být úžasná. Vím, že v české lokalizaci není. A nechci váš naštvat, ale opravdu mě to hodně upoutalo. Možná je to ta největší inovace, kterou desítky přinášejí. Tak se jednou snad dočkáme.

A nakonec, docela by mě zajímalo, jak je to s tou poslední verzí Windows. Když Microsoft nedávno oznámil, že nové funkce pro desítky bude uvolňovat do roku 2020 a bezpečností záplaty do roku 2025. Tak jsou Windows 10 poslední? Nebo je to přece jen trochu jinak?

A co dnes zaujalo kolem Windows 10 vás?

Zdroj: CNET, Neowin
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik