www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace

Windows 7 a 8.1 odpírají uživatelům moderních CPU aktualizace
, , aktualita
Uživatelům operačních systémů Windows 7 a Windows 8.1, na nichž provozují moderní procesory AMD Ryzen nebo Intel Kaby Lake, se začala objevovat zajímavá zpráva. Ta v zásadě říká, že používají nepodporovaný procesor, takže nemohou systém aktualizovat.reklama
Vypadá to tak, že Microsot začíná uzamykat přístup k systémovým aktualizacím Windows 7 a 8.1 v tom případě, kdy počítač běží na moderní platformě s procesorem AMD Ryzen / Bristol Ridge (7. generace APU) či Intel Kaby Lake. Při pokusu o aktualizaci systému se uživatelům objevuje chybová hláška říkající: “Your PC uses a processor that isn’t supported on this version of Windows”, čili že jejich počítač využívá procesor, který není na dané verzi systému podporovaný. Na stránkách firmy Microsoft s podporou se ukáže, že jediným východiskem má být přechod na Windows 10, přičemž ve světě procesorů ARM má to samé platit i pro čip Qualcomm 8896.

Už předem bylo známé, že procesory Kaby Lake a Ryzen nebudou na starších verzích Windows zcela podporovány a AMD také dříve oznámilo, že připraví ovladače pro Ryzen pouze na systém Windows 10. To by se dalo akceptovat, ale jaký důvod může mít Microsoft k tomu, aby uživatelům prostě odpíral možnost aktualizovat si jejich zakoupenou kopii systému jen proto, že používají moderní hardware? Napadne nás jediné, a sice prostá snaha o další rozšiřování systému Windows 10.

Překvapuje nás to? Ani moc ne vzhledem k tomu, co všechno Microsoft již zkusil, aby lidem vnutil upgrade na nové Windows 10. Nyní jde ale už i o to, že ten už dávno není oficiálně nabízen zdarma a i když to s využitím menšího podvodu stále možné je, nelze to vnímat jako vhodný přístup k zákazníkům. To zvláště když takovým Windows 8 ještě ani nebyla ukončena mainstreamová podpora, natož pak ta rozšířená.

Microsoft tuto věc vysvětluje na svých stránkách s podporou, kde se skutečně píše o tom, že jediné východisko je prostě přechod na Windows 10. Nakonec je třeba uvést, že aktualizace systému lze sice získat i jinak než oficiální cestou přes Windows Update, takže kdo se vyzná, ten si může udržet systém aktuální i tak.

Zdroj: KitGuru
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C Lexar uvádí USB 3.1 flashku JumpDrive Tough, vydrží téměř 150 °C
V nabídce USB flash disků se nově objevuje vysoce odolný model JumpDrive Tough. Zvládne pracovat v mrazu i za extrémního tepla, přežije vysoký tlak a nezahanbí se ani solidními přenosovými rychlostmi až 150 MB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa Kudrone, miniaturní dron do dlaně s podporou 4K videa
Na Indiegogo byla spuštěna kampaň na maličký dron Kudrone, jehož cena zatím jen lehce přesahuje stovku dolarů. Umí přitom natáčet i 4K videosekvence, sledovat majitele a podporuje snadnou výměnu baterií pro pokračování v natáčení.
24.3.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy Platforma X399 s 16jádrovými Ryzen získává obrysy
O AMD jsme se nedávno dozvěděli, že se teprve chystá pořádně zaútočit na platformu Intel HEDT s procesory Broadwell-E, a to pomocé 16jádrových Ryzenů a platformy X399. Ta nyní už dostává přesnější obrysy.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K Dell UP3218K: 32" obr s rozlišením 8K
Dell právě vysílá na trh svůj nejnovější monitor, který je určen pro uživatele potřebující to nejvyšší dostupné rozlišení. Nenabídne totiž ani 4K, ani 5K, ale rovnou 8K čili celkově 33,2 megapixelů. Ovšem ani barvy nebudou dle všeho vůbec špatné.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek
Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver Razer zavádí svou měnu zGold a zSilver
Společnost Razer se rozhodla, že zavede vlastní virtuální měnu, a to ve snaze vytvořit "ucelenou ekonomiku pro hráče". Ti dostanou k dispozici zabezpečenou digitální peněženku zVault, kterou budou plnit mincemi zGold a zSilver.
24.3.2017,  aktualita, Jan Vítek