www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 8.1 Update 1: další ústupky od Microsoftu

Windows 8.1 Update 1: další ústupky od Microsoftu
, , aktualita
V posledních dnech a týdnech byl velkým tématem chystaný Windows 8.2 nebo také Windows 9 či prostě Threshold. Nyní se ale můžeme zaměřit do bližší budoucnosti, a sice března, kdy by měl dorazit Windows 8.1 Update 1. Co přinese?reklama
Operační systém Windows 8 a 8.1 je bedlivě sledován i přes to, že není příliš oblíben. Řada uživatelů nejspíše jen čeká na důvod, který by je přiměl k opuštění oblíbených Windows 7 a ten důvod, jak se zdá, jim mají přinést Windows "Threshold" až někdy za rok. Co ale přinese blížící se aktualizace?

Již 11. března se tedy máme dočkat aktualizace Windows 8.1 Update 1, o níž informoval ZDNet a následně známý blog WZor.net zveřejnil pár screenshotů. Mluvíme o "relativně malé aktualizaci", jež má dorazit jako obvykle v úterý, které je v souvislosti s Microsoftem známé jako Patch Tuesday, čili den, kdy se uvolňují nové aktualizace. K dispozici tak má být prostřednictvím služby Windows Update.

Dle uvedených informací má nová aktualizace přinést některé na první pohled těžko patrné novinky, jako je snížení nároků na operační paměť a prostor na disku. Microsoft to pochopitelně nedělá kvůli desktopovým počítačům, ale kvůli nové generaci tabletů pro Windows 8.1.

Dle screenshotů z WZor.net se vylepšení mají týkat moderního UI Metro i starého desktopového prostředí. V Metru se nahoře ukáží ikonky pro vyhledávání a vypnutí (restart/uspání) počítače, k nimž jsme se museli dříve proklikávat a pak tu bude fungovat také pravé tlačítko myši. Je tedy vidět, že Microsoft zde činí ústupky především majitelům desktopových počítačů, potažmo klasických notebooků.

Dále bude možné připnout aplikace psané pro Metro na spodní lištu desktopového prostředí, přičemž i zde má na nich fungovat pravé tlačítko myši a rychlý náhled. Samotné aplikace pak mají také více podporovat pravé tlačítko a nabídnout pro něj nové funkce. Start menu se však v této aktualizaci neobjeví žádné, takže tlačítko Start nás stále jen přepne do hlavní nabídky UI Metro.

Jak to tedy vypadá, Microsoft pomaloučku a polehoučku uzpůsobuje uživatelské prostředí svých Windows 8/8.1 tradičním uživatelům, ale o žádné zásadní změny nejde. Nicméně i touto salámovou metodou se Windows 8.1 postupně stávají systémem, který je oproti původní verzi pro konzervativního uživatele daleko lépe ovladatelným.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře