www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 8.1 Update: návrat Start menu?

Windows 8.1 Update: návrat Start menu?
, , aktualita
Společnost Microsoft měla včera na konferenci Build 2014 plodný den, v němž oznámila příchod Windows Phone 8.1, Windows 8.1 Update a také licenční program pro OEM a ODM, jejichž zařízení s LCD pod 9" dostanou Windows zdarma.reklama
Naše oko ale ihned spočine na doprovodném screenshotu, kde se ukazuje něco, co má velmi blízko ke klasickému Start menu, jaké známe ještě ze systému Windows 7. Rozdíl je ten, že namísto textových odkazů jsou v jeho pravé části živé dlaždice s aplikacemi pro Metro. Nicméně nechybí ani odkazy na často používané aplikace či soubory, řádka pro vyhledávání a tlačítko pro vypnutí počítače či jinou akci. Ve výsledku se tak prostředí velmi podobá tomu, na co je zvyklý právě uživatel Windows 7.
- klikněte pro zvětšení -


Zpráva se však informacím o Start menu vyhýbá, ovšem je třeba číst mezi řádky. Microsoft píše o tom, že Windows 8.1 Update přinese to, co mají uživatelé rádi napříč platformami, což je rychlý přístup k důležitým věcem, známé prvky ze zařízení s dotykovou i nedotykovou obrazovkou a více způsobů pro využití aplikací. A to vše dobře sedí právě na znovuobjevené Start menu a Microsoft sám to dále víceméně potvrzuje tím, že hovoří o vylepšeném uživatelském rozhraní pro ty, kdo používají myš a klávesnici, i když konkrétním a jasným informacím se důsledně vyhýbá. Vylepšen bude také Internet Explorer 11 z hlediska výkonu a kompatibility.

Aktualizace je již za dveřmi, neboť dorazí 8. dubna, čili již příští týden v úterý. Uživatelé systému Windows 8.1 ji získají prostřednictvím Windows Update a pokud máte nainstalovány ještě Windows 8, bude třeba hledat ve Windows Store.

Vedle toho se dočkají i majitelé telefonů s WP8, kteří se mohou těšit na Windows Phone 8.1. Zde to ale s aktualizacemi nebude tak jednoduché. Již tento měsíc mají přijít na trh nové telefony s WP8.1, avšak bude záležet na podpoře výrobců (tedy co výrobců, Nokie), kdy WP8.1 dorazí jako aktualizace konkrétních starších modelů telefonů. Microsoft mluví o dostupnosti v "příštích měsících" s tím, že registrovaní vývojáři budou mít přednost a aktualizovat mohou ještě v tomto měsíci.

Systém WP8.1 zahrnuje již známou virtuální asistentku Cortana ve stylu Siri. Tato služba je založena na vyhledávači Bing a bude schopna se učit a nabízet to, co nás může potenciálně zajímat. Vedle toho přijde i Action Center zobrazující rychlé volby a upozornění a také Senses pro správu datových přenosů, úložného prostoru a baterie. Co se týče Cortany, ta nebude k dispozici hned, alespoň u nás. Nejdříve bude spuštěna v USA jako beta, v druhé polovině roku přijde také do Velké Británie a Číny a ostatní se dočkají až v příštím roce.

Microsoft chce také zaútočit na poli zařízení s malými displeji, konkrétně pod 9", nebo zařízení s nízce výkonným hardwarem. Výrobcům těchto zařízení, čili především telefonů, tabletů a levných notebooků, chce nabídnout Windows zdarma a navíc také jednoleté předplatné služby Office 365. To by se tedy mělo týkat Windows 8.1 i Windows Phone 8.1

Zdroj: TZ Microsoft
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek