www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 a hlasový asistent Cortana jako součást systému?

Windows 9 a hlasový asistent Cortana jako součást systému?
, , aktualita
Minulý týden jsme mohli zaznamenat skutečnost, že si Apple nechalo patentovat integraci hlasového asistenta Siri do své verze operačního systému pro desktopy. Jak se zdá, Microsoft nemusí být vůbec pozadu.reklama
O tom, že by společnost Apple mohla přijít s možností integrace hlasového asistenta Siri do operačního systému OS X určeného pro desktopy a laptopy, se již nějakou dobu polemizovalo. Tuto variantu podtrhuje také žádost o patent z minulého týdne. Jak to nyní vypadá, Microsoft zřejmě plánuje velmi podobnou věc, tedy integraci svého hlasového asistenčního systému Cortana do své příští verze operačního systému - Windows 9.

Faktem je, že Cortana je již nějakou dobu součástí vývojové verze Threshold, o které se všeobecně předpokládá, že se jedná o vývojovou větev právě Windows 9. Na internetu se také šíří informace o tom, že se úroveň integrace posunuje zase o krůček dále.

Zatím to vypadá tak, že Cortana poběží v samostatné aplikaci (která bude součást systému). Neměla by zabrat celou obrazovku, jako je tomu u Windows Phone, ale pouze jako okno o velikosti přibližně jedné čtvrtiny rozlišení obrazovky. Aplikace by se měla navíc otevřít přesně uprostřed obrazovky, podobně jako je tomu u beta verze operačního systému OS X Yosemite.

Na druhou stranu je možné, že filnální verze Windows 9 může vypadat úplně jinak. Microsoft se může rozhodnout od integrace upustit, naopak může dojít k integraci daleko větší, než to nyní vypadá. V každém případě to nyní vypadá, že integrace hlasového asistenta je logickým krokem, který jde ruku v ruce s novou strategií Microsoftu, kterou nazývá „One Windows“. Její součástí je mimo jiné také podpora tzv. „univerzálních aplikací.

Zdá se, že nová verze Windows bude také v duchu orientace zpět na uživatele počítačů, čemuž odpovídá předpokládaný návrat tlačítka Start. Windows 9 se tedy jednoduše mohou stát opět tou populárnější verzí, jako tomu bylo např. u Windows 7.

Zdroj: Gizmodo
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek