www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 95 nyní i ve vašem prohlížeči

Windows 95 nyní i ve vašem prohlížeči
, , aktualita
Operační systém Windows 95 byl pro Microsoft i nás revoluční systém, který představoval velký pokrok od předchozích Windows založených na systému DOS. Nyní si tento systém můžete díky pokusu jedné studentky vyzkoušet i v prohlížeči.reklama
Devatenáctiletá studentka Andrea Faulds, která se sama označuje za příležitostnou programátorku, upravila více než dvacet let starý operační systém Microsoft Windows 95 tak, aby mohl běžet v okně webového prohlížeče. Ve svém projektu využila software emscripten, který slouží ke kompilaci kódu napsaného v C či C++ do JavaScriptové podoby, což umožní provozovat aplikace v C a C++ v prohlížeči kompatinilním s JavaScriptem bez dalších potřebných plug-inů.

Na těchto stránkách si tak můžete vyzkoušet staré Windows 95 během několika minut, nebo kolik vám zabere stáhnutí 47 MB potřebných dat zazipovaného systému. Můžete se tedy přenést zpět do doby, kdy nejlepším procesorem pro PC byl Intel Pentium, což byl pro valnou většinu českých uživatelů nedostižný sen, namísto nějž měli ve svých minitowerech a klasických desktopech spíše 386 nebo v lepším případě 486 a ekvivalentní procesory.

Andrea Faulds využila systém Windows 95 OSR2, který instalovala pod DOSBoxem a pak využila celý obraz disku s vlastním konfiguračním souborem společně se softwarem emscripten. Nešlo tedy o nic těžkého, neboť veškerá dřina byla vykonána automaticky právě DOSBoxu, Em-DOSBoxu a pod emscripten.
Před vyzkoušením systému si ale musíte být vědomi, že jde stále o software chráněný autorskými právy a jak stránky upozorňují, činíme tak na vlastní riziko. Stránky s webovou verzí Windows 95 tak nemusí za pár hodin existovat.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek