www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Windows dle Gartner brzy klesnou na třetí místo mezi OS

Windows dle Gartner brzy klesnou na třetí místo mezi OS
, , aktualita
Gartner na základě nejnovějšího vývoje na trhu předpovídá, že do roku 2017 klesne systém Windows na pozici třetího nejoblíbenějšího systému na světě. To se tedy týká kopií nainstalovaných na nově prodaných zařízeních.reklama
Pokud tedy máme spočítat kopie operačních systémů ve všech nově prodaných zařízení, pak Windows dle Gartner nečeká dobrý vývoje. Aktuální situace je ta, že v tomto roce přijde na trh cca 2,4 miliardy nových zařízení s operačním systémem a jednoznačnou jedničkou bude Android. Na druhém místě budou Windows, a to na nějakých 308 milionech zařízení, což je pouze cca 13 procent a Apple iOS a OS X je třetí s 298 miliony. Gartner přitom dříve v tomto roce předpokládal, že zařízení s Windows se prodá na 331 milionů, v červenci toto číslo snížil na 323 milionů a nyní to je tedy aktuálně 308 milionů.

Mezi Microsoftem na druhém místě a Apple na třetím místě už je tedy jen mizivý rozdíl, který má být brzy smazán a v roce 2017 by systémy Windows měly klesnout na třetí pozici. Očekává se, že v roce 2017 přijde na trh 2,5 miliardy zařízení, z nichž bude 1,6 miliardy využívat Android, Apple si ukrojí 326,6 milionů a Windows jen o necelý milion méně.

To jsou samozřejmě jen pouhé předpovědi, které musíme brát s velkou rezervou, zvláště když si připomeneme, jak Gartner postupně v tomto roce snižoval výhled ohledně prodejů produktů s Windows. Můžeme si také všimnout toho, že počet nově prodaných zařízení se už nebude příliš zvyšovat, což Ranjit Atwal komentuje tak, že zákazníci už nemají tak velkou potřebu nahrazovat starší modely novými a životnost telefonů, tabletů a počítačů se prodlužuje.

Microsoft má mít jen malou šanci na to, aby tento vývoj událostí zvrátil. Však největší podíl si ukousnou mobilní telefony a v této oblasti Microsoft stále není úspěšný a nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo zlepšit.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti GeForce GTX 1080 Ti přijde s 10,8 TFLOPS a 12 GB paměti
Už po nástupu pascalové karty TITAN X bylo jasné, že si NVIDIA někdy přichystá také její čistě herní verzi, kterou už můžeme označit za GeForce GTX 1080 Ti. Ta má dle aktuálních informací nastoupit v lednu vybavená GPU GP102.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala,  3 komentáře
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek