World Drone Prix: Mistrovství dronů v Dubaji

World Drone Prix: Mistrovství dronů v Dubaji
, , aktualita
Automobilové závody jsou očividně passé, v dnešní době se lidi zajímají o závody dronů! Takto vypadá myšlenka World Drone Prix neboli závodu dronů. Jedná se o první mistrovství svého druhu, uchytí se taková kuriozita?reklama
Bude to závod jako každý jiný, jen závodníci budou poněkud zvláštní. Sto týmů z celého světa bude se svými drony soupeřit na okruhu v Dubaji, aby zjistili, kdo je nejrychlejší. Letící drony se budou po své vzdušné závodní dráze řítit rychlostí okolo 100 km/h. A zdá se, že to bude jedna velká show. Fanoušci motorsportu si to jistě dokážou sami představit.

Celý závod bude tak trochu připomínat Formuli 1. Nejdříve se poletí kvalifikace, a to 7. a 8. března. Ti nejlepší se pak dostanou do samotného závodu, kde 11. a 12. března 2016 bude řídit své drony 32 pilotů. První závodní den se vyřadí polovina soutěžících a 12. března ze zbylých 16 postoupí osm pilotů s drony do semifinále. Čtyři piloti se pak poperou o titul v hlavním závodě.
(Zdroj: Facebook)


Trať tvoří okruh, jehož součástí jsou i překážky, které musí drony proletět. Pořadatelé začlenili i zajímavé zkratky na trati, nechybí ani boxy, kde musí drony jednou za závod zaletět.

Příjemnou třešničkou na dortu je potom 1 milión dolarů (pro představu asi 25 miliónů korun), který se celkem rozdá na cenách, přičemž cena pro šampióna dělá 250 000 dolarů - to je přes šest miliónů korun. Návštěvníci World Drone Prix budou moct drony prozkoumat i z technické stránky, protože pořadatelé slibují i spousty ukázek a dalších aktivit.

Jedná se o první ročník tohoto mistrovství, takže se teprve uvidí, zda se taková kuriozita uchytí. V dnešní době, kdy drony začínají být téměř součástí normálního života, už se ale není čemu divit. Je tedy zcela dobře možné, že se přání pořadatelů udělat z World Drone Prix sport budoucnosti, vyplní.

Zdroje: engadget.com, worlddroneprix.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik