www.svethardware.cz
>
>
>

WSJ: YouTube nevydělává ani na miliardě uživatelů

WSJ: YouTube nevydělává ani na miliardě uživatelů
, , aktualita
The Wall Street Journal se podíval na službu YouTube z finančního hlediska. Dle jeho informací YouTube není výdělečnou službou, ačkoliv jde o bezpečně největší portál svého typu, na který měsíčně zabrouzdá více než miliarda lidí.reklama
YouTube tedy není ani přes svou velkou oblíbenost dle deníku The Wall Street Journal výdělečným podnikem. Má ve svém portfoliu sice hity, které se mohou pyšnit i více než dvoumiliardovým počtem zhlédnutí a každý měsíc se na videa z YouTube podívá miliarda uživatelů, ovšem Google prý není schopen tento potenciál proměnit ve finanční zisk.

Hlavním důvodem je dle WSJ to, že většina uživatelů si prohlíží videa s pomocí přímých odkazů, díky nimž ani nemusí navštívit samotné stránky YouTube. Však dnes si můžeme přehrát video z YouTube třeba i přímo v okně IM klienta a je zřejmé, že pokud nenarazíme na reklamu přehrávanou před samotným videem (kterou lze vzápětí přeskočit), žádná jiná se nezobrazí. Deník také poukazuje na to, že YouTube nemá zrovna široký záběr. Dle jeho zdrojů jde celých 85 procent zhlédnutých videí na vrub pouhým 9 procentům uživatelů, čili tu existuje minorita, která je velmi aktivní a valná většina uživatelů si videa prohlíží jen sporadicky. Kvůli tomu je YouTube pro inzerenty relativně nezajímavý a ti si mnohem raději vyberou klasické televizní vysílání.

Google nyní vkládá naděje do nových služeb, jako je Music Key, která bude placená. Jde o nový hudební portál, který nám za 10 liber/euro/dolarů poskytne přístup k celé hudební databázi Google Play Music Library, a to bez reklam. Vedle toho by mohly pomoci cílené reklamy, které budou zákazníkovi nabízet produkty, na něž se dříve díval třeba na Amazonu. Je tedy pochopitelné, že Google bude hledat nové cesty, jak z YouTube udělat výdělečný server, však dnes se nedá mluvit o tom, že by šlo o reklamami zahlcenou službu.

Zdroj: engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik