www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360

Xbox One bude nativně podporovat hry pro Xbox 360
, , aktualita
Na herním veletrhu E3 oznámil Phil Spencer, který má v Microsoftu na starosti konzole Xbox, že si na modelu Xbox One budeme moci bez problémů zahrát tituly určené pro Xbox 360. Jak to tedy bude fungovat?reklama
Microsoft Xbox One tedy bude kompatibilní s hrami pro Xbox 360, přičemž Phil Spencer slíbil, že pokud již nějaké tituly pro Xbox 360 vlastníme, nebudeme muset za ně znovu platit, pokud je budeme chtít hrát na Xbox One. Microsoft si přitom připravil pro začátek 21 titulů, které budou pro Xbox One ihned k dispozici. Pokud tedy některý z nich už vlastníte pod svým ID, měli by se automaticky objevit v nabídce konzole Xbox One, jejíž software ale bude třeba nejdříve aktualizovat. V případě, že máte danou hru pro Xbox 360 na optickém disku, stačí jej zasunout do Xbox One a hru nainstalovat na jeho pevný disk, ovšem je třeba se nejdříve podívat, zda se tato hra nachází mezi podporovanými tituly. Bude také třeba mít při hraní takové hry disk v mechanice.

Úvodní várka her zahrnuje řady Banjo Kazooie, Perfect Dark, Halo nebo Mass Effect a Microsoft slibuje, že tuto nabídku v příštích měsícíh značně rozšíří. Před nástupem zimy by tak mělo být k dispozici přes sto titulů originálně určených pro Xbox 360, což ovšem bude jen začátek. V zimě by se měly objevit další stovky her, čili dle Microsoftu bude konzole Xbox One "tím nejlepším nástrojem pro hraní her pro Xbox 360".

A proč bude lepším než Xbox 360? Jednoduše proto, že nabídne rozšířené možnosti jako pořizování screenshotů, Game DVR nebo streamování na systému Windows 10. Microsoft také slibuje, že neztratíme své uložené pozice, přídavný obsah, splněné cíle (achievements) a údaje z Gamerscore. Bude také možné hrát multiplayer bez ohledu na to, jakou konzoli k tomu použijeme.

Toto oznámení mělo na E3 velký ohlas a zvláště oceněno bylo i to, že příslušný emulátor nevyžaduje po herních vývojářích žádnou práci navíc. O vše se tedy postarají samotní pracovníci Microsoftu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry Hubble našel na Europě nejspíše silné vodní gejzíry
NASA včera uspořádala videokonferenci, před níž ohlásila důležitý nález týkající se měsíce Europa obíhajícího kolem Jupiteru. Hubble na něm zachytil nejspíše silné vodní gejzíry, díky nimž bude daleko snadnější hledat známky života.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik