Xbox One dostanou Windows 10 v listopadu

Xbox One dostanou Windows 10 v listopadu
, , aktualita
Teprve před týdnem byly vypuštěny Windows 10 ve své finální verzi pro PC, ovšem Microsoft si chystá daleko více verzí tohoto systému, třeba pro IoT, mobilní telefony nebo Xbox One. Majitelé konzolí se mají dočkat letos v listopadu.reklama
Zatím si tedy můžeme vyzkoušet Windows 10 ve verzi pro PC, přičemž dostupné jsou Home a Pro (samozřejmě 32 i 64bitové). Poslední generace herních konzolí Microsoftu, čili Xbox One, přišla původně se systémem založeným na jádru Windows 8, takže nebude velký problém pro ně připravit speciální verzi nových Windows 10, které dostanou jako aktualizaci někdy v letošním listopadu.

Microsoft ukazoval nové rozhraní Xbox One již na E3 a také včera na akco Gamescom, kdy oznámil i datum příchodu konečné verze. Její součástí bude tedy přepracované uživatelské rozhraní, ale také nové či upravené funkce. Jednou z nich je OneGuide, která bude přizpůsobena tak, aby se stala klíčovou součástí Xbox DVR pro záznam vysílání a jiného obsahu. Ve vybraných regionech bude také k dispozici sekce Watch, kde budou k dispozici filmy a seriály z různých služeb jako Netflix či HBO Go.

Přepracován bude také Store, stejně jako v desktopových Windows 10. Instalovat budeme moci aplikace, tedy za předpokladu, že budou určeny i pro Xbox One, což se týká především podpory ovladačů, jako je třeba malá bezdrátová QWERTY klávesnice. To by mělo platit i pro Kinect.

Mezi dosud neviděné novinky na Xbox bude patřit Cortana, která si také do této konzole najde cestu. Pro zadávání hlasových povelů či diktování bude ale zapotřebí Kinect, který poskytne audio vstup. Cortana bude také nejdříve k dispozici v USA a ve Spojeném království. Výše ukázaná malá klávesnice dostala označení Xbox Chatpad a je určená k připnutí přímo na gamepad.

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek