www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Xbox One nabídne úsporný režim

Xbox One nabídne úsporný režim
, , aktualita
Úsporný režim může u zařízení, které je permanentně v zásuvce, působit zvláštně, ale podle Microsoftu do může ročně uspořit slušnou částku. V klidovém stavu nově uspoří až 5,5 W, ale když se zařízení používá, úspora není žádná.reklama
Když si koupíte nový Xbox One, hned při prvním nastavováním se nově objeví nabídka, zda má být nastaven úsporný, nebo 'instant-on' režim. Dodnes byl nativně nastaven 'instant-on' režim, nyní však Microsoft nabízí možnost volby, pro současné uživatele se taktéž nabízí změna režimu v nastavení.

Podle Microsoftu může takovéto nastavení ušetřit až 350 Kč za rok, což sice nejsou malé peníze, ale také to není nic převratného. Zásadní praktický rozdíl bude po přepnutí do úsporného režimu ten, že Xbox se bude pomaleji probouzet, a že když se nebude aktivně používat, nebude stahovat aktualizace.

Oproti 'instant-on' režimu by měl úsporný režim v klidném stavu nabídnout o 5,5 W nižší spotřebu. Na jednu stranu je chvályhodné, že se Microsoft snaží o omezení spotřeby, ale na druhou stranu se jedná jen o klidový stav zařízení, takže uspoří jen ti, kteří jsou zvyklí nechávat svůj Xbox One spuštěný, aniž by na něm hráli hry.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik