www.svethardware.cz
>
>
>
>

XFX Radeon R9 390 se usmál do objektivu

XFX Radeon R9 390 se usmál do objektivu
, , aktualita
Na internetu se objevily dvě fotografie karty, která byla označena za XFX Radeon R9 390, čili zástupce zbrusu nových a toužebně očekávaných Radeonů, které mají pro tento rok zachránit pověst firmy AMD.reklama
Obrázky jsou přesně a právě to, co se objevilo, čili je nedoprovází žádné specifikace. Ukazuje se na nich poměrně dlouhá karta XFX s označením R9 390, jejíž chladič ji ještě o pár centimetrů přesahuje. Podívat se můžeme na její 8 + 6pinový konektor dodatečného napájení a vidět naopak nemůžeme konektor pro zapojení v režimu CrossFire. To ukazuje na využití XDMA CrossFire.

XFX R9 390 také využije nový chladič kombinující zlatou barvu s černou, který má pod plastovou kapotou dvě žebroví propojená pomocí heatpipe. Jeho návrh přitom může být jednodušší díky tomu, že paměťové čipy typu HBM budou na stejné destičce s GPU.

8+2 piny napájení karty má také Radeon R9 290X, takže nový R9 390 by měl mít podobnou spotřebu, čili do 300 W. Nejde ale o nejvýkonnější model nové generace, tím by se měl stát R9 390X, o němž zatím mnoho nevíme.

Karta R9 390 má využít GPU s kódovým označením Bermuda, jež může nabídnout až 4096 stream procesorů architektury Graphics CoreNext a také 4096bitové rozhraní pro paměti HBM, které dokáže za jednu sekundu přenést velmi slušný objem 640 GB. Karty nabídnou v základu nejspíše 4 GB a ty lepší verze 8 GB paměti a konkurovat budou novým NVIDIA GeForce GTX TITAN X a jiným modelům založeným na GM200, až a jestli tedy přijdou na trh.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů