www.svethardware.cz
>
>
>
>

XFX Type 1 Bravo: herní skříň od výrobce grafik na trhu

XFX Type 1 Bravo: herní skříň od výrobce grafik na trhu
, , aktualita
Společnost XFX, kterou známe především jako výrobce grafických karet, se pustila i do výroby počítačových skříní. Od této firmy nemůžeme čekat nic jiného než nějakou specialitku, takže se pojďme podívat, co její nová Type 1 Bravo nabízí.reklama
XFX Type 1 Bravo patří mezi skříně typu Middle Tower určené pro zdroje a základní desky formátu ATX. Její cena byla stanovena na 130 USD, což je kolem ještě přijatelných 2700 Kč. Dostaneme za ně skříň o rozměrech 518 x 232 x 562 mm a hmotností 10,4 kg, která je vyrobena převážně ze SECC oceli. Vrchní a spodní zaoblené panely by pak mohly být z hliníku.

Její design rozhodně není nenápaditý, ale také ne tuctový. Označit bychom jej mohli za industriální, to díky strohým liniím a provedení mřížek průduchů. XFX Type 1 Bravo ve světě skříní, které se převážně liší svými plastovými nástavbami, vypadá jako jednotný celek, jehož nedílnou součástí je přední i vrchní panel.

Na první pohled je vidět, že jde o herní skříň, však od firmy XFX jsme nemohli čekat nic jiného. Máme tu tak průduchy v bočnici i v horním panelu, které poslouží pro účinné chlazení výkonných sestav. Dovnitř se samozřejmě vejdou i velmi dlouhé grafické karty, jako je například firemní model karty Radeon HD 7990. Problém nebude ani s vysokými procesorovými chladiči, i když zveřejněné fotografie zrovna ukazují originální BOX chladič od Intelu.

Dále tu máme prostor pro tři mechaniky a osm pevných disků nebo 2,5" SSD. Pro karty je tu připreveno osm záslepek, takže můžeme nainstalovat tlustou kartu i do zcela spodního slotu. Pro chlazení poslouží přední 200mm ventilátor, spodní 140mm, 200mm vrchní (popřípadě dva 140mm), 140mm zadní a do levého panelu můžeme nainstalovat další dva 140mm. Je zřejmé, že XFX se snaží zajistit co nejlepší průtok vzduchu skrz skříň, ovšem měl by mít také dobře vyřešené jeho filtrování od prachu, aby se z jeho Type 1 Bravo nestal vysavač. Nakonec byly zmíněny porty, které jsou tentokrát ve vrchním zaobleném panelu, a to v sestavě dvou USB 3.0 a 2.0 a audio konektorů.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek