Xiaomi představilo svůj první dron, zaujme nejen cenou

Xiaomi představilo svůj první dron, zaujme nejen cenou
, , aktualita
Čínská společnost Xiaomi chce uspět v další kategorii produktů, strategii přitom zvolila stejnou jako u smartphonů. I nový Mi Drone by měl být kvalitou zpracování a vlastnostmi srovnatelný se známější konkurencí, ale prodáván bude za znatelně nižší cenu.reklama
Xiaomi už zdaleka není jen výrobcem smartphonů a příslušenství k nim, jako jsou chytré náramky, bezdrátové reproduktory nebo powerbanky. Kromě chytré domácnosti teď zkouší proniknout i do světa dronů, kde chce konkurovat zavedenějším značkám jako DJI. Tento týden představený Mi Drone je klasickou kvadrokoptérou s velmi lehkou konstrukcí, jejíž vrtule jsou chráněny odnímatelnými kryty pro případ nárazu. Konstrukce je navíc částečně modulární, uživatel tak může dron jednoduše složit a usnadnit tak jeho přenos.

Jak už bylo naznačeno, Mi Drone se může v základu pochlubit kamerou se 104° širokoúhlým objektivem, senzorem od Sony a propracovanou stabilizací. V závislosti na zakoupené variantě může dron nahrávat videa ve Full HD nebo Ultra HD rozlišení, případně pořizovat fotografie ve formátu RAW. Nechybí ani možnost živého sledování, a to v HD rozlišení do vzdálenosti až 2 km. Obraz je vysílán na displej smartphonu, který lze jednoduše připevnit k bezdrátovému ovladači.

Výrobce slibuje dosah až 3 km a výdrž 5100mAh baterie asi 27 minut létání, pokud by ovšem náhodou došlo k přílišnému vzdálení od ovladače nebo téměř úplnému vybití baterie, umí se dron díky funkci autopilota vrátit zpět k uživateli. Dále je k dispozici možnost automatického vzletu i přistání, létání okolo zvoleného objektu na zemi nebo let do cíle včetně zvolených bodů na trase. K navigaci je využívána kombinace družicových systémů GPS a Glonass doplněných o vizuální rozpoznání místa pro ještě přesnější určení polohy.

Užitečnou schopností může být rovněž automatické vyhýbání se bezletovým zónám, kde je používání dronů zakázáno. Xiaomi Mi Drone je tedy ideální volbou pro začátečníky, kteří ještě nemají s drony žádné zkušenosti. A podle očekávání je cena novinky velmi atraktivní – verze s Full HD kamerou se bude prodávat za 2 499 juanů (9 200 Kč bez DPH), za model s Ultra HD rozlišením zájemci zaplatí 2 999 juanů (11 000 Kč bez DPH). Dostupnost byla oficiálně potvrzena jen v Číně, i když různými cestami bude možné Mi Drone jistě sehnat i na českém trhu.

Zdroj: MIUI.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře