Xigmatek Odin: velká skříň, která umí být tichá

Xigmatek Odin: velká skříň, která umí být tichá
, , aktualita
Známý Xigmatek orientující se na chlazení PC komponent a skříně si připravil nový model, který zvládne i velké desky formátu E-ATX. Jde o Odin, jenž se zařadí hned za Elysium, a stane se tak druhou nejlepší skříní ve firemní nabídce.reklama
Druhou nejlepší samozřejmě ve smyslu největší, nejprostornější a také nejdražší. Nová skříň Xigmatek Odin má rozměry 580 x 495 x 205 mm, takže ji můžeme zařadit mezi velké skříně typu Full Tower nebo Big Tower, i když Odin je spíše dlouhý než vysoký. Jak už bylo řečeno, můžeme do ní instalovat i základní desky formátu Extended ATX a dá se říci, že cokoliv menšího než plné ATX zde ani nemá smysl. Dále tu budeme mít prostor pro až 330 mm dlouhé karty a až 170 mm vysoký procesorový chladič.

Ve vrchní části skříně máme pozice ventilátorů, které jsou kryty fialově zabarvenými panely z plexiskla. Přední panel je pak tvořen z dvířek, pod nimiž jsou tři 5,25" pozice a pak tu je napevno přimontovaný spodní kryt bez průduchů. Odin má tak spíše než k herním skříním blízko k tzv. tichým skříním.

Uvnitř se nachází předinstalovaný zadní 120mm ventilátor a pak tu je prostor pro dva přední 120mm kusy nebo jeden 140mm, i když není moc jasné, odkud ty mají brát čerstvý vzduch (patrně zespoda). Dále tu je spodní a boční pozice pro 120/140mm ventilátor a další dva 140mm mohou být nahoře. Jejich pozice pak můžeme pomocí oněch plexi panelů zacpat, ventilátory vypnout a skříň provozovat v "tichém režimu".

Před plexi panely pak máme soubor obvyklých tlačítek, LED kontrolek a dvou dvojic portů USB 2.0 a 3.0 a také audio pro sluchátka a mikrofon. O ceně a dostupnosti nepadlo ani slovo.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře