www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube mění API a na některých zařízeních už nemusí fungovat

YouTube mění API a na některých zařízeních už nemusí fungovat
, , aktualita
Google oznámil, že jeho YouTube již brzy pošle do důchodu Data API v2, což znamená, že uživatelé některých starších zařízení budou muset najít cestu k aktualizaci, jinak se může stát, že se YouTube pro ně stane nedostupné.reklama
Starší verze Data API v2 tak má být v průběhu příštích několika týdnů nahrazeno novým Data API v3, neboť vývojáři už jsou dle vlastních slov ve finálních fázích výměny a zbývají jim dokončit jen maličkosti jako označování videí. Pokud tedy vaše zařízení stále využívá Data API v2, bude vám na stránkách YouTube vyskakovat video (viz dole), které vás na změnu upozorní hned v několika jazycích a odkáže na stránky youtube.com/devicesupport.


Data API v2 bude nakonec zrušeno někdy v průběhu května, takže do té doby si musíte nainstalovat novější verzi aplikace, pokud budete chtít YouTube dále využívat. Týkat se to může různých zařízení, jako jsou iPhone, iPod Touch nebo iPad s operačním systémem iOS ve verzi nižší než 7. Pak bude možné i nadále YouTube využívat a prohlížet si videa v příslušné aplikaci nebo v okně webového prohlížeče. Podobné to bude u Apple TV, kde můžeme aktualizovat samotnou aplikaci, ovšem to se týká pouze třetí verze. První a druhá verze Apple TV zůstanou bez podpory.

To se ale týká i některých uživatelů Google TV, a to verze 2 a nižší. Pouze v případě verze 3 a 4 je možné Google TV aktualizovat a YouTube nadále využívat. Dále se můžeme připravit na problémy i u různých multimediálních stanic, chytrých televizorů nebo konzolí, kde jde především o to, zda ty podporují Flash nebo HTML5. Pokud ano, neměli bychom mít s YouTube problém, pokud se tedy spokojíme s přehráváním v prohlížeči.

Zdroj: TZ Google

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek