www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube mění Content ID, peníze z reklamy vyplatí i za dobu vyšetřování copyrightu

YouTube mění Content ID, peníze z reklamy vyplatí i za dobu vyšetřování copyrightu
, , aktualita
Content ID je služba YouTube, která umožňuje analyzovat videa a za určitých podmínek nechat na serveru i taková, která porušují copyright. Nově bude vyplácet peníze z reklam i za dobu, kdy se vyšetřuje porušení autorských práv.reklama
Na serveru YouTube už delší dobu funguje služba Content ID. Ta prochází každé nahrané videa a zkoumá, zda v něm není autorsky chráněný obsah. Pokud se tak stane, majitel copyrightu má možnost se rozhodnout, co s takovým videem udělá. Může jej nechat smazat nebo k němu nechat vlepit reklamu, ze které dostává provize on i Google. Ten, kdo vložil nelegální obsah, je pak rád, že mu video zůstane a uživatelé jsou rádi, že se na něj mohou přesto dívat. Bohužel s rozšiřováním systémů blokování reklam jsou majitelé copyrightu docela nešťastní z malých výdělků a méně svolní k ponechávání videí na YouTube.


YouTube logo


YouTube se jim nyní snaží vyjít vstříc tím, že na rozdíl od minulosti započítává výdělky i za dobu, kdy se vyšetřují autorská práva. Pokud totiž došlo k tomu, že někdo vznesl námitku proti nelegálnímu obsahu, u videa nebyla žádná reklama a ta se sem vrátila až tehdy, když se celá záležitost vyřešila. To ale většinou spadlo na období, kdy se video nejvíce šířilo. Nově tedy dojde k tomu, že v případě vznesení námitky se reklama nezruší, ale pozastaví se připisování peněz. Až na základě výsledků vyšetřování pak nasbíraná částka připadne tomu, kdo spor vyhraje. Na druhou stranu chce YouTube bojovat proti těm, kteří tyto nástroje zneužívají a vznáší nadměrné množství neoprávněných námitek.

Zdroj: blogspot.cz
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek