www.svethardware.cz
>
>
>

YouTube nabídne výběr úhlu pohledu

YouTube nabídne výběr úhlu pohledu
, , aktualita
YouTube začal experimentovat s videi, u nichž si uživatel může vybrat úhel pohledu. Tato funkce byla již ukázána na prvním videu, nebo spíše sadě videí, která byla natočena na YouTube Music Night v prosinci.reklama
Nejnovější služba videoportálu YouTube je zatím k dispozici tedy jen v betaverzi, ale už nyní nabízí v podstatě plnou funkčnost. Ta spočívá v možnosti výběru úhlu pohledu, která se pochopitelně nebude hodit u každého typu videa. První materiál s několika úhly pohledu je o vystoupení Madilyn Bailey na prosincové hudební akci YouTube Music Night.

Pro výběr úhlu pohledu, či prostě kamery, můžeme při přehrávání videa využít také levou a pravou šipku na klávesnici, případně čísla 1 až x v závislosti na počtu kamer. Pokud klávesu navíc chvíli podržíme, mělo by být přepnutí na jinou kameru plynulejší. Základem této funkce je, aby přepínání mezi kamerami bylo okamžité, čili bez jakéhokoliv zaváhání stejně jako u televizních přenosů. Divák se tak stává tak trochu i režisérem a může sledovat skutečně to, co jej na pódiu či hřišti zajímá.

Takováto funkce v sobě jistě skrývá velký potenciál. Například by mělo být možné spojit jednotlivá videa od různých autorů, kteří natáčeli stejnou událost. Je také jisté, že možnost natáčet se pomocí více kamer vzápětí využijí různí vloggeři či jiní autoři, kteří publikují své materiály na YouTube.

YouTube si od nové služby zase slibuje, že uživatelé stráví sledováním videí více času, což zase přinese více peněz z reklam. Navíc chystá i další novinku, a to 360° videa, čili taková, u nichž si budeme moci vybrat libovolný úhel pohledu, ale z jednoho bodu. To bude možné snadno spojit se světem virtuální reality, tedy za předpokladu, že tato videa budou natáčena i ve 3D. Dříve se ale dočkáme "pouze" toho, že se budeme moci libovolně rozhlížet podobně jako v Google Street View.

Pokud si chcete betaverzi nové služby YouTube vyzkoušet, musíte se nejdříve zaregistrovat.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře