www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube povyšuje na nový level: videa v 360° záběru

YouTube povyšuje na nový level: videa v 360° záběru
, , aktualita
V dnešní době malých kamer, které bez problémů dokážou natáčet videa v 360° záběru, nebo headsetů pro virtuální realitu, kde se člověk může dívat všemi směry, je přirozeným evolučním krokem, že se nově dají videa na YouTube přehrávat v 360° záběru.reklama
V dnešní době nositelné elektroniky se objevují kamery jako Bubicam, 360cam od Giroptic, IC Real Tech's Allie, Kodak SP360 nebo RICOH THETA. A všechna tato zařízení mají jednu společnou vlastnost, a to že mohou snímat ve velkém zorném poli. A použití může být jakékoliv, jedna z těchto kamer dokonce umožňuje i to, že se s ní dá házet. Což znamená, že za letu nahrává 360stupňový obraz kolem sebe.

A teď si představte, že si na hlavu nasadíte třeba nový HTC Vive a video si přehrajete. Takže se budete moci dívat všemi směry, a to i pod sebe, zkrátka se vtělíte do jedné z těchto kamer. A právě nahrání videí v 360stupňovém záběru je možné na YouTube. Google nám, uživatelům, tuto funkci slíbil již začátkem roku a konečně došlo k její realizaci.

Ovšem že možnost přehrát si obdobná videa není jen pro uživatele headsetů pro virtuální realitu. Podobná videa si můžete vychutnat i na stolním počítači, nebo dokonce i na Androidu! V tomto případě mobilní zařízení nahrazuje VR headset a umožňuje prostřednictvím naklánění mobilu nebo tabletu měnit úhel pohledu videa. V tomto případě ale je potřeba jít na YouTube přes mobilní aplikaci. Pro úplnost - 360° videa fungují od Androidu ve verzi 4.0.

První videa již jsou přítomna na YouTubu, a to v maximálním rozlišení 4K. To se na první pohled zdá jako velmi dobré. Je třeba si ale uvědomit, že toto rozlišení zabírá 360 stupňů. Tedy když vidíte jen malou část scény, rozlišení se drasticky zmenší.

Podpora 360° videí pro YouTube je úplně prvním krokem k tomu, aby se technologie dále vyvíjela. V budoucnu takto mohou být třeba natočeny celé filmy, kdy se divák octne ve středu dění a bude se muset stále ohlížet, aby se díval správným směrem a nezmeškal důležitou scénu. To ale teprve uvidíme...


Ukázka demo-videa s 360° záběrem

Zdroj: betanews.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů