www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube už podporuje i 8K video

YouTube už podporuje i 8K video
, , aktualita
Ještě se ani nezačalo pořádně rozšiřovat 4K rozlišení a už vychází najevo, že YouTube podporuje také 8K video s rozlišením 4320 pixelů na výšku. Dokonce se už můžete podívat i na první videa v tomto rozlišení.reklama
Ač se to zdá být neuvěřitelné, YouTube údajně podporuje 8K video už od oku 2010. Nicméně až nyní je možné si takové rozlišení přehrát a objevila se položka "4320p/8K" v nabízených rozlišeních. Má to jen jednu nevýhodu. Už na přehrávání 4K obrazu potřebujete dost silný hardware a 8K je ještě jiná úroveň potřebného výkonu. Za další, 8K rozlišení není ani moc na čem přehrávat. Monitory s takovým rozlišením zatím neexistují, zbývá pak několika málo modelů televizí (LG, Samsung nebo Sharp).Nejenže jej není čím přehrát, zatím ani není moc produktů, kterými je natáčet (nemluvě o rychlosti internetového připojení). Nicméně i zde je už prvních pár (hodně drahých) vlaštovek. Kdo chce, může se na jednu z prvních 8G videosekvencí na Youtube podívat. Jde o film Ghost Towns a byl natáčen kamerou RED Epic Dragon 6K. Natáčelo se na výšku a video pak bylo složeno dohromady pomocí Adobe After Effects.

Zdroj: petapixel.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů