www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube zkouší 4K videa při 60 snímcích za vteřinu

YouTube zkouší 4K videa při 60 snímcích za vteřinu
, , aktualita
YouTube vypadá, že se nebojí zkoušet nové věci, už několik let podporuje 4K, nedávno představil videa s 360stupňovým záběrem a teď testuje videa v 4K rozlišení, která běží rychlostí 60 snímků za vteřinu.reklama
Je obvyklé, že než se nasadí nová technologie do praktického použití, je nutno ji otestovat. Google tyto testy nemá ve zvyku provádět za zavřenými dveřmi, ale přímo vystavuje videa pro širokou veřejnost, aby si je mohla vyzkoušet.

Google tedy na YouTube vystavil šestici videí, která jsou nahrána v 4K rozlišení a snímkovací frekvenci 60 fps. V HD nebo Full HD běží opravdu krásně, ale když se přepne do 2K nebo 4K, tak začnou problémy. 2K obraz se mírně kouše a 4K obraz vypadává. Za tyto problémy bude pravděpodobně zodpovědný neoptimalizovaný nebo málo výkonný hardware nebo nižší rozlišení monitoru. Problém je, že na trhu je minimum monitorů s 4K rozlišením, takže zatím nemá technologie velké uplatnění.

Další zádrhel je s velkým objemem dat. Oproti klasickému Full HD takové video potřebuje osmkrát více dat. A když se dnešní filmy dávají na Blu-ray disky, kde se sotva vlezou, můžeme očekávat nový typ médií? To jsou ale otázky budoucnosti, zatím se vše teprve připravuje na skutečný příchod 4K.

Teď nás ještě čeká období testování. YouTube už 60fps videa umožnil přehrávat dříve, ale vždy se jednalo o oddělitelnou položku vedle rozlišení. Až teď se odhodlal tuto možnost umožnit u 4K videí. Každopádně je dobře, že se do toho Google, potažmo YouTube pustil, protože až nastane 4K éra, bude dobře připraven.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek