Z170A Xpower Gaming Titanium: to nejlepší od MSI

Z170A Xpower Gaming Titanium: to nejlepší od MSI
, , aktualita
Stejně jako Gigabyte má svou Z170X-Gaming G1, tak MSI nabízí hi-end model Z170A Xpower Gaming Titanium. Můžeme tedy očekávat velice dobrou a širokou výbavu, ale také odpovídající cenu, i když rozhodně ne tak vysokou jako u modelu Gigabyte.reklama
MSI Z170A Xpower Gaming Titanium Edition je tedy herní deska, což má i v názvu, ale také se bude dobře hodit pro přetaktování díky svému 16fázovému napájení. MSI ji už svěřilo tchaj-wanskému profesionálnímu overclockerovi, který vystupuje pod přezdívkou Toppc. Tomu se podařilo na této desce přetaktovat procesor Intel Core i7-6700K na 6802 MHz, a to se všemi čtyřmi jádry zapnutými včetně Hyperthreadingu. Toppc také dokázal přetaktovat dva moduly DDR4 ve dvoukanálovém zapojení na 4605 MHz. To jsou ale pochopitelně hodnoty, kterých běžný uživatel nedosáhne, však procesor Core i7-6700K, pokud není zrovna chlazen tekutým dusíkem, můžeme přetaktovat tak na 4,7 až 4,8 GHz.
- klikněte pro zvětšení -


Nová deska Z170A Xpower Gaming Titanium Edition je dle MSI již v Evropě k dostání a nejen dle MSI, ale také dle srovnávacích serverů. Její cena se pohybuje mírně nad 8.000 Kč, čili v tomto ohledu srovnání s modelem Gigabyte Z170X-Gaming G1 (recenze) poněkud pokulhává, protože ten je k dostání za více než 14.000 Kč.

MSI udává, že na této desce využilo zbrusu nové cívky, tzv. Titanium Chokes, které mají vydržet vyšší teploty a nabídnou delší životnost. Celá deska je laděna do stříbrné barvy a využívá černé a červené doplňky a najdeme na ní čtyři sloty PCI Express 3.0 x16 (režimy x16/0/0/x4, x8/0/x8/x4 a x8/x4/x4/x4) s podporou dvou karet v NVIDIA SLI nebo čtyř karet v CrossFireX. Je jasné, že některé karty budou muset být napojeny na čipovou sadu, protože desktopové procesory Skylake mají k dispozici 16 linek PCIe stejně jako starší Broadwell či Haswell). Hlavní sloty doplňuje trojice PCI Express 3.0 x1.

Na čipovou sadu budou také napojeny dva sloty M.2 s propustností 32 Gb/s, přičemž zapojená SSD můžeme nakonfigurovat do RAID 0. Samozřejmě nechybí ani SATA Express, a to ve dvou exemplářích s 16 Gb/s. Portů SATA 6 Gbps je celkově osm, z toho dva zapojené na ASMedia ASM1061. Čip ASM1142 stejné firmy obsluhuje dva 10Gb/s porty USB 3.1 na zadním panelu a pak tu máme po sedmi USB 3.0 a USB 2.0. Co se týče Ethernetu, MSI vsadilo na osvědčený Intel I219-V. Audio Nahimic zase bude pracovat na obvyklém kodeku Realtek ALC1150.

Do speciální výbavy desky patří MSI OC Dashboard, což je malá přídavné deska s řadou tlačítek, s jejichž pomocí můžeme sestavu taktovat, přičemž funkce jako Slow Mode, Fast Boot a Complete Discharge se budou hodit spíše pro extrémní přetaktování pomocí tekutého dusíku, což mnoho z nás neprovozuje. Ladění frekvence Base Clock ale můžeme využít i tak. V porovnání s uvedenou deskou od Gigabyte tedy MSI nenabízí tak širokou výbavu. Nemáme tu třeba kontroler Intel Alpine Ridge pro rozhraní Thunderbolt 3 a ani modul do 5,25" šachty, který může zařízení připojené k USB C konektoru zásobit až 100 W energie. Nicméně cenový rozdíl tomu také odpovídá.

Zdroj: TZ MSI

MSI Z170A XPOWER GAMING TITANIUM EDITION
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře